BİR SOSYAL MEDYA FENOMENİNİN GERÇEK HİKAYESİ! AİLE İÇİ CİNSEL İSTİSMAR!

Nis 2 • Bültenler, Gökhan Çınar Bültenler, Gökhan Çınar Haberler, Haberler • 4455 görüntüleme • Yorum yok BİR SOSYAL MEDYA FENOMENİNİN GERÇEK HİKAYESİ! AİLE İÇİ CİNSEL İSTİSMAR!

BİR SOSYAL MEDYA FENOMENİNİN GERÇEK HİKAYESİ!

AİLE İÇİ CİNSEL İSTİSMAR!

Bana Göre TV YouTube kanalında yayınlanan, toplumsal konulara değinen ve izleyenlere farkındalık kazandırmayı amaçlayan Katarsis X-tra programında, bu hafta aile içi cinsel istismar konusuna değinildi.

Kısa bir süre içerisinde çok fazla insan tarafından izlenen ve aynı zamanda izleyiciler tarafından çok büyük tepkiler alan bölümde, sosyal medya fenomeni Dilara Kaçmaz gerçek hayat hikayesini anlattı. Senelerce babası tarafından cinsel istismara uğradığını ve 11 yaşından sonra yeniden başladığı hayatını anlatırken zorlanan Dilara Kaçmaz, çocukluğunu, dansın hayatına girişini, hayatını nasıl değiştirdiğini ve daha fazlasını tüm çıplaklığıyla anlatıyor.

Dilara Kaçmaz: ”Milyonlarca çocuk susturuluyor.”

Dilara Kaçmaz, kötü bir çocukluk geçirdiğini programda şu sözlerle ifade etti:”Babam ben gece uyurken yanıma gelirdi. Elini hiç olmayacak bölgelerime götürürdü. Ben çok küçüktüm bilmiyordum. Bana dokunuyordu. Seviyormuş gibi yapıyordu belki de. Babam bana bir gün oyuncak almadı ama ben babamın cinsel organını oyuncak olarak tanıyordum. Geceleri uyutmazdı. Tam sesimi çıkaracağım zaman ağzımı kaptırdı. Ve annemi dövmekle, öldürmekle tehdit ederdi.Tuvalete giderdim, delikten beni izlerdi. Belki üvey olsa anlardım, anlaşılacak bir şey değil ama öz babamdı bana bunu yapan, çocukluğumu elimden alan. Ben o zaman da sustum. Hep ağlıyordum, kimseye anlatamıyordum. Annemle konuşamıyordum. Susturuldum, annem de susturuldu. Şu an baktığım zaman milyonlarca çocuk susturuluyor.”

Babası tarafından uğradığı cinsel istismarı annesine anlatmasının ardından 11 yaşında iken annesi ve kardeşi ile birlikte evden ayrılan Dilara Kaçmaz, o günün hayatında yaşadığı en güzel gün olduğunu söylüyor. Kendini dans ederek iyileştirdiğini söyleyen Kaçmaz, çocukluğundan beri dans etmeyi çok sevdiğini, bunun onun için özgürlük olduğunu, mutlu olma sebebi ve ayakta kalma sebebi olduğunu dile getirdi.

Gökhan Çınar: ”Çocuklara ses çıkartmayı öğretin.”

Uzman klinik psikolog Gökhan Çınar ise Dilara Kaçmaz’ın anlattıkları karşısında şu yorumu yaptı:”Sen dökmek ve anlatmak istiyorsun, anlat ama nasıl kimse farkına varmıyor, nasıl hiç kimse bununla ilgili sesini çıkartmıyor. Sen bir çocuksun, sesini çıkartamayabilirsin. Sana o öğretilmediği için sesini çıkartamayabilirsin. Dilimizde tüy bitene kadar söylüyoruz. Çocuklara ses çıkartmayı öğretin. Kendi beden alanlarını öğretin. Kız çocuklarınıza kendi güvenlik sınırlarını koymayı ve erkek çocuklarınıza kendi güvenlik sınırlarını koymayı öğretin. Erkek çocuklarınıza vicdanlı büyümeyi öğretin. Ailede bir şey olduğunda utançtan susmayın. O an yaşayacağınız şey çocuğun hayatına bırakacağınız utançtan daha ağır, daha büyük değil. Hep söylüyoruz bunları.”

Bölümün Tamamını İzlemek İçin: https://www.youtube.com/watch?v=4TbwWZaWEjs

İlgili Yazılar

Comments are closed.

« »

cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys