Suzan Kardeş

Nis 8 • Bültenler, Suzan Kardeş Haberleri • 6894 görüntüleme • Yorum yok Suzan Kardeş

SUZAN KARDEŞ BİYOGRAFİ 

Suzan Kardeş Türk kökenli Kosava doğumludur..

Tüm ailesi ile 1969 da istanbul’ a göç ettiler.Kökleri Konya Karamanoğullarına dayanan Suzan Kardeşin deyimiyle aslında ait oldukları topraklara dönmüşlerdi.

Doğduğu Kosovada eski türk ailelerinin yanı sıra   Sırplar, Boşnaklar,Arnavutlar

Romanlar yaşıyordu.Bu karışık coğrafyanın yarattığı durum onun hayat hikayesinin zenginleşmesine neden olmuştur..Halen orada yaşayan akrabaları olduğu için doğduğu ülkeyle bağı devam etmektedir.

Babası Priştine radyosunda müzisyen olarak görev yapmıştır, bir amcası caz solisti ve gitar çalardı .Şu an hayatta olan tek amcası Bosnada yaşamaktadır ve Üniversitede emekli olana kadar müzik hocalığı yapmıştır.

Suzan Kardeş Kosovadan göç edene kadar Türk derneğinin çocuk korosunda bulunmuştur.Orada yaşarken öğrendiği dilleri halen konuşmaktadır ve şarkılarını söylemektedir. Repertuvarında Türk sanat müziği ve Türkçe sözlü popüler bilinen şarkılar dışında Boşnakça. Arnavutça, Hırvatça Makedonca Sırpça ve roman şarkılar bulunmaktadır. Bekriya Balkania albümlerinde tüm bu dillerde şarkılar söyleyen Suzan Kardeş yine kendi deyimiyle..BEN  AYRILANLARI  kendimce ŞARKILARIMLA BİRLEŞTİRDİM diyor.

1983 yılında şan tiyatrosunun prodüksüyonlarıyla başlayan ve tüm görsel sanatlarda halen devam eden makyözlük & kuaförlük mesleğinin yanısıra 2007 yılında sezen aksu nun desteği ve prodüksüyonuyla ilk önce türk sanat müziği albümü bekriya ile sahne üstündeki hayatına başlamıştır.

Bu kısa süre içinde  6 albüm yapmıştır..Bekriya,Bekriya Balkaniya, Makyaj odası şarkıları, Nino ,Bal ve Kan ve Bekriya 6 ..

Makyaj odası şarkıları albümünde yıllar boyunca sinema. tv. tiyatro ve sahnede makyajını yaptığı 15 ünlü dostu kendi sevdikleri şarkıları söylediler.bu tam bir dostluk ve dayanışma albümü olmuştur.. (Albümde yer alan isimler; Cem Yılmaz,Nejat İşler,Demet Akbağ,Yasemin Yalçın,Halil Ergün,Haluk Bilginer,Olgun Şimşek,Oya Başar,Yılmaz Erdoğan,Meltem Cumbul,Şebnem Sönmez,Özgü Namal,Güven Kıraç,Erkan Can,Fikret Kuşkan,ve Sezen Aksu)

Bkm nin düzenlediği Turkcell kuruçeşme arena da geçtiğimiz yaz dahil 6 konser verdi yurt dışı yurt içi festivalleri yanı sıra İstanbul’un seçkin mekanlarında haftanın belli günlerinde sahne çalışmaları devam ediyor. Komedi dükkanı, reklam projeleri, Mavi Kelebekler ,Muhteşem Yüzyıl da konuk oyuncu olarak rol aldı ve birçok dizi de oyunculukla ilgili çalışmaları da devam ediyor.Şu anda beğeniyle izlenen 80’ler dizisinde Fato Nene karakteriyle rol alıyor. 

Albüm, film, dizi, makyaj,reklam, Hıdırellez’in vazgeçilmez ismi derken Suzan Kardeş’ den 2013 ün ilk aylarında bir de kitap müjdesi geldi… 

Sanatın her dalında marifetlerini sevenleriyle paylaşan Balkan şarkılarının vazgeçilmez ismi, 80’ ler dizisinin Fato nenesi , Bekriya albümlerinin ve konserlerin vazgeçilmez ismi Suzan Kardeş en son Toprağın Çocukları sinema filminde ki oyuncu performansıyla da adından söz ettirdi…

2013’de kardeşi Neriman Kardeş ile birlikte yayınlanan bir de yemek kitabının ismi; ’’Suzan Kardeş ve Neriman Kardeş ile Balkan Yemekleri Bekriya sofrası ‘’ büyük beğeni ile raflarda ki yerini aldı.

Savaş sırasında Balkanlarda yaşayanlara da hatırlayacakları güzel bir anı olarak çıkan bu kitapta Balkan yemeklerinin yanı sıra anılarından da bahsediyorlar.. Aynı zamanda İngilizce olarak da çıkacak olan kitabın devamı da olacak. Tıpkı ‘Bekriya’ albümlerinde olduğu gibi.. 1 albüm diye başlayıp 6. cı albümünü çıkaran Suzan Kardeş projelerine hızla devam ediyor…

Kitap projesinden sonra yeni albümler, sahne çalışmaları, Makyaj Odası 2 ve yepyeni projeler hazırlamaya devam ediyor. …

Beğeniyle izlenen 80’ler dizisinde oynadığı Fato Nene rolüyle de izleyicilerden   tam not alan Suzan Kardeş 2013 yılında hayallerinden biri olan   Goran Bregoviç ile de aynı sahneyi paylaştı.

Suzan Kardeş 2013 Mayıs Ayında 16.Uçan Süpürge Uluslar arası Kadın Filmleri Festivalinde Bilge Olgaç Başarı Ödülüne layık görüldü.

2014 ‘yeni yılda’ DMC etiketiyle ‘ Yarım Hava Çalsana’ isimli tek şarkılık çalışmasıyla dijital platformlarda şarkı ve video klibi yer aldı.

2014 Nisan Ayında vizyona giren ‘Aşk Oyunu’ isimli sinema filminde rol aldı.

2014 Kasım itibari ile Kaçın Suzan Geliyor videolarından oluşan projesini, Yeni açmış olduğu kendi youtube kanalında paylaşmaya başlayan Suzan Kardeş mesleği ile ilgili püf noktalarını anlatırken bir yandan da hem yemek hem de makyaj konusunda bilgileri paylaşmaya devam ediyor.

2015 30 Ocak tarihinde vizyona girecek olan yapımcılığını İlker Ayrık’ın üstlendiği ‘Yapışık Kardeşler’ filminde rol aldı. 

2015 Mart ayında kendi projesi olan Suzan’a Geldiler televizyon programını çekmeye başladı. Skytürk 360 Tv’de hafta içi hergün konuklarını ağırladığı kültür sanat programını hazırlayıp sunuyor.

Aynı zamanda 2015 Mart ayında başlayan Tv8’de Ayrılsak da Beraberiz dizisinde Mete Horozoğlu’nun canlandırdığı karakterin Annesi olarak izleyiciler ile buluşmaya devam ediyor.

 

 

 

İlgili Yazılar

Comments are closed.

« »

cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys