İZMİR’DE 38 YIL SONRA MÜZİKAL COŞKUSU YAŞANDI! 

Eyl 17 • Bültenler, Haberler, Kupürler, Yazılı Basın • 1927 görüntüleme • Yorum yok İZMİR’DE 38 YIL SONRA MÜZİKAL COŞKUSU YAŞANDI! 

İZMİR’DE 38 YIL SONRA MÜZİKAL COŞKUSU YAŞANDI! 
 
YAZ TURNESİNİN SON AYAĞI 87. ENTERNASYONEL FUARI’NDA GERÇEKLEŞTİ ! 
 
GERÇEK BİR MÜZİKAL: BİR SELAMİ ŞAHİN MÜZİKALİ SENİNLE BAŞIM DERTTE ! 

Bir Selami Şahin Müzikali ‘Seninle Başım Dertte’ ekibi, yaz turnesinin son ayağını 13 Eylül akşamı 87. İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında,  Atatür Açıkhava Tiyatrosu’nda alkışlar eşliğinde gerçekleştirdi.

En son 1980 yılında müzikal sahnelenen Atatürk Açıkhava Tiyatrosu’nda hasret sona erdi ve Seninle Başım Dertte ekibi İzmirlilerin yoğun ilgisiyle karşılandı.

Gösteri öncesi gerçekleşen röportajda ekip şu sözleri kaydetti: “ İzmirliler Atatürk Açıkhava Tiyatrosu’nda uzun bir aradan sonra ilk defa sahne üstünde gerçek bir müzikal oynanmasına tanık olacak. Türkiye’de yapılmamışı yaptık ve sadece bir sanatçının bestelerinden oluşan müzikale imza attık.  Mutlu ve gururluyuz. “

Yaklaşık iki buçuk saat süren oyun sonunda ayakta alkışlanan ekip, müzikali izlemeye gelenler arasında yer alan usta sanatçı Selami Şahin’i sahneye davet etti. Selami Şahin duygularını: “ Her izlediğimde çok heyecanlanıyorum. Müzikalde yer alan çok değerli sanatçı arkadaşlarımız var. Biz sanatçılar sizin sevginizle varız. Biz sizi ayakta alkışlıyoruz. “ şeklinde dile getirdi.

Seninle Başım Dertte ekibi, 14 Eylül doğumgünü olan başarılı oyuncu müzikalin genel sanat yönetmeni Hakan Altıner’e sahnede sürpriz yaparak doğumgününü kutladı ve pasta kesti. Hakan Altıner: “ Çok teşekkür ederim. Bu müzikalde tiyatro adına her şey çol farklı ve çok güzel oldu. Daha da güzellerine, hep birlikte.” sözleriyle teşekkür etti.

Toprak Sağlam ve Lider Şahin’in başrolde olduğu ve oyuncu kadrosunda Suna Keskin, İsmail Düvenci, Hakan Altıner, Burçin Bildik, Elhan Tok, Cenk Tunalı, Anıl Yülek, Öncil Aktarıcı gibi başarılı oyuncuların yer aldığı müzikalde, annesinin şöhret yapma hayalleriyle şehir şehir dolaşarak şarkıcılık yapan Neriman karakterinin İstanbul’da çalıştığı mekanın taksi şoförü İbrahim ile aralarında yaşanan masum aşk hikayesi anlatılıyor.  Dönem müzikalinde, aşklarının önündeki aşılamaz engeller, İbrahim’in herkesten sakladığı sırrı ve Neriman’ın şöhret basamaklarını KüçükÇiftlik Gazinosu’da bir bir tırmanması 80’li yıllara özgü tarz ve tavırla, Selami Şahin şarkıları işlenerek izleyici ile buluşuyor.

Yaz turnesini İzmir’de sonlandıran Bir Selami Şahin Müzikali Seninle Başım Dertte ekibi, müzikalin gösterimine kış sezonunda da devam edecek.

Müzikal künye bilgileri:
Kedi Sahne Sanatları katkılarıyla Lider Entertainment’ın yapımcılığında gerçekleşen Müzikalin yönetmeni Damla Cercisoğlu, yazarı ise Yavuz Hakan Tok. Koreografi Gökmen Kasabalı, kostüm tasarım Sadık Kızılağaç, proje danışmanı Velhan Çantay, yönetici koordinatörü Vedya Muraben, genel koordinatör Caner Uncuoğlu, genel sanat yönetmeni Hakan Altıner,  görsel tasarımı Barış Serdar, afiş tasarımı Berkcan Okar, ışık tasarımı Kemal Yiğitcan, fotoğraflar Fethi Karaduman, görsel iletişim tasarımcısı Onur Yılmaz, yardımcı yönetmen Cenk Tunalı, Anıl Yülek’in olduğu müzikalin, müzik direktörü ise Ahmet Semih Erdoğan üstlenirken basın iletişim çalışmalarını İnci Razaki Pr Danışmanlık yürütmekte.

 

İlgili Yazılar

Comments are closed.

« »

cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys