GÖKHAN TÜRKMEN’DEN FARKLI BİR DOKUDA YEPYENİ BİR ŞARKI: ” Vay Halimize ”

Tem 14 • Gökhan Türkmen Haberleri, Haberler • 4357 görüntüleme • Yorum yok GÖKHAN TÜRKMEN’DEN FARKLI BİR DOKUDA YEPYENİ BİR ŞARKI: ” Vay Halimize ”

 Satır içi resim 1

GÖKHAN TÜRKMEN’DEN FARKLI BİR DOKUDA YEPYENİ BİR ŞARKI: 

 

” Vay Halimize ”

 

Müziğinde ve hayatında  farklı çizgisi  ile beğeni toplayan başarılı sanatçı Gökhan Türkmen,  farklı müzikal  bir altyapıya sahip olan yeni şarkısı ” Vay Halimize ‘‘  yi yayımlıyor.

Sözleri Gökhan Türkmen’e, müziği Caner Anar ve Gökhan Türkmen’e, düzenlemesi ise GTband üyelerine ait olan ” Vay Halimize ” şarkısı, içerisinde deep house dokunuşları barındıran ve Gökhan Türkmen’in elektronik altyapıları kullanarak yaptığı ilk şarkı olma özelliği taşıyor.

Bir süredir üzerinde çalıştığı  ” Vay Halimize ” şarkısını hazırlayan Gökhan Türkmen ; savaş, şiddet, çevre kirliliği, ırkçılık gibi dünyanın yaşadığı kaosu ve bu kaos ortamından yorulan, bunalan insanların duygularına tercüman oluyor.

Gökhan Türkmen ” Vay Halimize ” şarkısı ile ilgili düşüncelerini ; ” Şarkıda negatif betimlemeler olsa bile bizim amacımız bunun tam tersi pozitif sonuçlara dikkat çekmek.  Vay Halimize, özür dileyebilmek, teşekkür edebilmek, ön yargısız olabilmek, empati kurabilmek ve bunun gibi unutulmaya yüz tutmuş ve yozlaşmış ögeleri vurgulayarak  bunları insanlara hatırlatmak amacı ile ortaya koyduğumuz bir şarkı.” diyerek ifade ediyor.

”Vay Halimize’  özel bir proje için yapılmış bir iş değil, genel bir durumu ele alıyor. Biz de bu dünyada yaşıyoruz ve yaşadığımız yeri güzelleştirmek, farkındalık yaratmak için bir şeyler yapmamız gerektiğini düşünüyorum. İnsanlara, yaşadığımız topluma bunu yaptığımız müzik ile sunabiliyorsak ne mutlu bize. Umarım bir gün insanlar küs kalmamayı, saygı göstermeyi, içten gelen sevginin değerini anlayabilir. Tüm dünyanın buna gerçekten ihtiyacı var. ” sözlerini ekleyerek  şarkının varoluş hikayesini dile getiriyor.

Gökhan Türkmen’in yeni şarkısı ” Vay Halimize ”  15 Temmuz tarihinde GTR Müzik etiketi ile tüm dijital platformlarda yerini aldı.

 

GOKHAN TURKMEN 1 GOKHAN TURKMEN 2

İlgili Yazılar

Comments are closed.

« »

cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys