Cemil – Aşk Meşk

May 6 • Cemil Bültenler, Cemil Haberler, Klipler • 3538 görüntüleme • Yorum yok Cemil – Aşk Meşk

irazakilogo

GELENEKSEL VE MODERN’İN HARMANLANMIŞ HALİ !

 

MÜZİK DÜNYASININ YEPYENİ İSMİ :

CEMİL 

” DOKUNAMADIK HAYATA ”

 

Müzik dünyasının yepyeni ismi Cemil, Türk müzik dünyasına farklı tarzı ve alışılagelmişin dışındaki müziği ile yeni bir soluk getiriyor.

 

İlk albümü ‘Dokunamadık Hayata’ ile müzikseverleri selamlayan Cemil, yıllardır üzerinde çalıştığı toplamda 9 şarkının yer aldığı albümünü dinleyicilerin beğenisine sundu.

 

Yapımcılığını Nedim Zeper’ in, prodüktörlüğünü Serkan Ayman’ın yaptığı Cemil’in ilk albümü ” Dokunamadık Hayata ”da bulunan şarkıların aranjelerini ‘Oya Erkaya’ üstlendi. Albümün kayıtları BahçeKat’ta tamamlanırken , mixler’ i Serkan Ayman ve mastering’i ise Cem Büyükuzun imzası taşıyor.

 

ENERJİK BİR KLİP..

 

Çıkış şarkısı olarak seçtiği ‘ Aşk Meşk ‘ in çok renkli ve enerjik klibinde yönetmen koltuğunda Mustafa Özen oturuyor. Klibe renk katan isimlerden biri de Amerikalı ünlü soul şarkıcı Carlton J. Smith. Smith, kayıtlar sırasında stüdyoda duyduğu şarkının ritmine ve salınımına hayran olup klibinde oynamak istediğini belirtmiş.

8 YIL SONRA DOĞDU..

 

Aşk Meşk şarkısının ortaya çıkış hikayesi de oldukça ilginç. Cemil’in 2006 yılında bestelediği şarkıya Ayşe Engür’ün 2010 yılında sözlerini ve 2014 yılında da nakaratını yazmasıyla ‘Aşk Meşk’  8 yıl sonunda doğmuş oldu.

 

GİTAR-SAZ’INI KENDİSİ TASARLADI..

 

4 telli gitar-saz’ını kendisi tasarlayan Cemil’in müziğinin en temel ve ayırıcı özelliği; geleneksel müziği her türlü modern müzikle organik olarak sentezlemeye çalışması ve dinleyiciyi doğu-batı arasında sallanan bir beşikte hem kişisel hem de toplumsal bir duygu-düşünce yolculuğuna çıkarması…

 

‘’Dokunamadık Hayata’’ RNZ/DMC etiketi ile 15 Nisan’da dijital platformlarda ve 20 Nisan’da müzik marketlerde yerini aldı.

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=X9WUN6vlKQY

İlgili Yazılar

Comments are closed.

« »

cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys