CAN BONOMO’DAN İKİNCİ ŞİİR KİTABI MÜJDESİ ! ” Şu Sevdalar Tevatürü ”

Mar 14 • Can Bonomo Bültenleri, Can Bonomo Haberleri, Haberler, Yazılı Basın • 5037 görüntüleme • Yorum yok CAN BONOMO’DAN İKİNCİ ŞİİR KİTABI MÜJDESİ ! ” Şu Sevdalar Tevatürü ”

irazakilogo

CAN BONOMO’DAN İKİNCİ ŞİİR KİTABI MÜJDESİ ! 


” Şu Sevdalar Tevatürü ”

Alternatif müziğin en başarılı ve renkli isimlerinden Can Bonomo, ikinci şiir kitabı ” Şu Sevdalar Tevatürü ” nü 16 Mart’ta meraklılarıyla buluşturuyor.

Türkiye’de en çok satan şiir kitapları arasına giren ilk şiir kitabı ” Delirmek Belirmektir ” ile büyük bir beğeni toplayan ve şiire olan yatkınlığını verdiği demeçlerde belirten başarılı sanatçı, uzun zamandır üzerinde çalıştığı ikinci şiir kitabını okurların beğenisine sunuyor.

Şiire olan sevgisini ve şiir yazmanın onun için bir tutku olduğunu her fırsatta dile getiren Bonomo, ömrü boyunca şiir yazacağını belirtiyor.


İÇİNDE ŞİİR OLMAYAN HİÇBİR ŞEY KUSURSUZ OLAMAZ !
Can Bonomo şiire ve yepyeni kitabına olan duygularını ; ” Daha kahvaltı bile etmeden 3 mucize gerçekleştirebileceğim ütopik bir dünya düşlüyorum. Bu dünyada yaşayan insanlar beni şairleri olarak kabul ediyorlar. Yaşayan ve yazan tek şairleri. Ütopya çatışmanın tamamen ortadan kalkmasını gerektirir fakat anlatmaya değer her hikaye bir çatışma sonucu ortaya çıkar. Yani mükemmel bir dünyada bile şair olabilmek için önümde iki seçenek oluşuyor. İnsanlara şiiri bıraktığımı açıklamak (ki bu beni emekli bir şair yapar) ya da anlatmaya değer hikayeler bulabilmek için dünyayı kaosa sürüklemek. Her seferinde, hiç düşünmeden dünya yerine şiiri seçiyorum. İçinde şiir olmayan hiç bir şey kusursuz olamaz. Ütopyaların paradoksu da tam olarak bu olmalı. “Şu Sevdalar Tevatürü” ile sizi distopyaya, İstanbul’a ve adı konulmamış bir çok başka şehre davet etmek isterim. Bütün dünyayı bir anda yakacak olsanız suç aletiniz ne olurdu? Litrelerce benzin? Milyarlarca dinamit? Şimdi bir de şiiri düşünün… ” şeklinde aktarıyor.

Türkiye’de şiir anlayışına farklı bir bakış açısı getiren ve kendine has tarzı ve anlatımı ifadelerinde açıkça belli olan Can Bonomo, Türkiye’de en çok okunan şairler arasında yer alıyor.

Can Bonomo’nun ikinci şiir kitabı ” Şu Sevdalar Tevatürü ” 16 Mart’ta raflardaki yerini alacak.

CANBONOMOSUSEVDAKITAPP 3con

Can Bonomo Şiir Kitabı - Habertürk Magazin Can Bonomo Şiir Kitabı - Hürriyet Kelebek Can Bonomo Şiir Kitabı - Korkusuz Gazetesi Can Bonomo Şiir Kitabı - Meydan Gazetesi Can Bonomo Şiir Kitabı - Milliyet Gazetesi Can Bonomo Şiir Kitabı - Sabah'la Günaydın 2 Can Bonomo Şiir Kitabı - Sabah'la Günaydın Can Bonomo Şiir Kitabı - Sözcü Şık Can Bonomo Şiir Kitabı - Vatan Makaron

İlgili Yazılar

Comments are closed.

« »

cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys