MABEL MATİZ TÜKETEN İNSAN’A DİKKAT ÇEKİYOR ! 

Ağu 16 • Bültenler, Haberler, Kupürler, Mabel Matiz Bültenler, Mabel Matiz Haberler, Mabel Matiz Küpürler, Yazılı Basın • 12518 görüntüleme • Yorum yok MABEL MATİZ TÜKETEN İNSAN’A DİKKAT ÇEKİYOR ! 


MABEL MATİZ TÜKETEN İNSAN’A DİKKAT ÇEKİYOR ! 

KLİP İÇİN 12 FARKLI KONSEPT, 12 FARKLI KOSTÜM ! 

Döneminin en etkili ve üretken isimlerinden müzisyen Mabel Matiz, 4. stüdyo albümü “Maya”nın habercisi olan ’’ Ya Bu İşler Ne “ adlı teklisinin video klibini yayınladı.

12 Farklı Konsept, 12 Farklı Kostüm ! 

Toplamda 12 ayrı konseptte çekilen ve her konseptinde farklı metaforların kullanıldığı klip, 1950’lerde başlayan ve 60’larda akım haline gelen Pop Art sanat akımından etkileniyor. 

Klibin görselleri, tektipleşmekte olan müzik endüstrisine ve günümüz teknolojisinin yarattığı “tüketen insan” profiline eleştiri niteliği taşıyor. 

Tüketirken farkına varmadığımız objeler klip içinde izleyiciye yeni birer soru ve sanat eseri olarak sunuluyor. 

Yönetmenliğini Anıl Can ile Mabel Matiz’in, görüntü yönetmenliğini Eren Yıldız’ın üstlendiği klipte, Mabel Matiz’in stil danışmanlığını ve aynı zamanda klibin sanat yönetmenliğini Anıl Can üstlendi ve  sanatçının özel olarak hazırlanan kostümleri Emre Erdemoğlu, Hakan Akkaya ve Anıl Can imzası taşıyor.

Mabel Matiz’den dans performansı!

“Ya Bu İşler Ne” şarkısının klip çekimi için başarılı performans sanatçısı Gizem Aksu ile çalışan Mabel Matiz, şarkının ruhunu destekleyen dans performansı ile klibe farklı bir boyut getirdi. 

“Sözün titreşiminin ruhu dans ettirdiği, bedenin evrende salındığı anlar” olarak tanımlanabilecek performansta söz harekete dönüştürüldü. 

Söz ve müziği  Mabel Matiz’e, düzenlemesi ise Sabi Saltiel’e ait olan Mabel Matiz’in yepyeni şarkısı “Ya Bu İşler Ne?” nin klibi tüm müzik kanallarında ve dijital platformlarda yerini aldı.

 

İlgili Yazılar

Comments are closed.

« »

cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys