56 GÜN TECRİTTE KALAN BARBAROS ŞANSAL YAŞADIKLARINI KATARSİS’E ANLATTI!

Ağu 15 • Bültenler, Haberler, Kupürler, Yazılı Basın • 2695 görüntüleme • Yorum yok 56 GÜN TECRİTTE KALAN BARBAROS ŞANSAL YAŞADIKLARINI KATARSİS’E ANLATTI!

56 GÜN TECRİTTE KALAN BARBAROS ŞANSAL YAŞADIKLARINI KATARSİS’E ANLATTI!

GÜNEŞİ GÖREMEMEK ÇOK KÖTÜYDÜ!..

BEN HERKES DEĞİLİM, HERKESTEN BİRİ DEĞİLİM…

İddialı konukları ile izlenme oranlarının her geçen gün arttığı Uzman Klinik Psikolog Gökhan Çınar’ın hazırlayıp sunduğu ”Katarsis” bu hafta çarpıcı hayat hikayesiyle Barbaros Şansal’ı ağırladı ve yaşananların arkasındaki gerçek hikayeler Katarsis’te su yüzüne çıktı.
Hayatının inişleri ve çıkışları olduğundan, zor bir hayatı olduğundan, kendi hayatı gibi bir hayatı kimseye tavsiye etmediğinden çünkü çok güçlü olunması gerektiğinden bahseden Barbaros Şansal Gökhan Çınar’ın ‘yorgun musun’ sorusu üzerine;
”Defileler, mankenler, röportajlar, televizyonlar, uluslararası seyahatler, 5 yıldızlı otellerde, düğünler, zenginler, ünlüler, sermaye, siyaset, politika, sanat hepsinin içindesiniz, herkes yapamaz. Bazen yorulduğum oluyor ama yorgunluktan ziyade yılgınlık daha fazla oluyor. Düşüş insanın içinde oluyor bazen, çok güvendiğin, çok inandığın, çok beğendiğin yargıların ve kavramların bir anda gözünün önünce çöktüğünü ve içinden pislik çıktığını görüyorsun bunlar düşüş. Ben terminolojimde keşke, fakat, lakin, bilakis gibi kelimeleri kullanmadığım için çabuk tedavi edebiliyorum kendimi ve yaşananları yanılmışım olarak görüyorum.”

Kendisine düzenlenen linç girişimi ile ilgili Barbaros Şansal yaşadıklarını tüm içtenliğiyle anlattı;
”Ben herkes değilim, herkesten biri değilim bu konuda tevazu gösteremem ya da tribünlere oynayamam. Zaman, mekan, durum ve şahısa göre değişen davranış biçimlerim var. Bu benim ödevim. Ben yağmalanan bir ülke, demokrasisi, hukuku hasar gören bir ülke kendi ülkem için her zaman mücadele ettim ve edeceğim.
Ben ülkemi kendi ülkemde kötüleyebilirim. Ben vergi ödüyorum, ben bu toprakların çocuğuyum, ben ülkemi en ağır şekilde kaba ve kırıcı bir şekilde eleştirebilirim ama ben ülkemi gidip bir başkasına eleştirmem.
Bazen kışkırtma diye adlandırılan dürtmek veya uyarmak işe yarıyor, demedi ki kimse bu adam bunu niye dedi? Yapılan algı yönetiminde o videonun son bölümü alınmış ve yapılan bir terör saldırısından sonra bunu Barbaros Şansal terör saldırısından sonra söyledi diye oradan bana karşı bir tepki oluşturulmuşlar ve sonrasında hukuksuz bir şekilde uluslararası bir havalimanında üniformalı çalışanlar ve 8-9 tane polisin eşliğinde ölümüne linç edilip gözaltısı bile olmayan bir suçla tutuklanıp 56 gün tecrit hücresine konduktan sonra beraat ettim.

Barbaros Şansal tecritte yaşadıklarını ve duygularını ise Katarsis’e anlatmaya devam etti;
”56 gün tecrit hücresinde kaldım, L tipinin son koridorunun son hücresinde. 2 tane arkadaşım vardı duvardaki 2 tane sivrisinek. Gardiyanlar ilk etapta pek iyi davranmadılar, şiddet uygulamadılar bana ama tıbbi yardım vermediler mektuplarımı vermediler ben zaten cezaevinde beslenmeyi reddettim açlık grevindeydim. Güneşe ulaşamamak çok kötüydü güneş yok, aydınlığa havalandırmaya çıkıyorsunuz ama güneş yok. Plastik masayı dışarı çıkarıp sandalyeyi de üstüne koyup parmakları güneşe değdirmeye çalışıyordum çünkü ne kadar kalacağımı bilemiyordum. Buzdolabı yok, radyo yok, dış dünyayla iletişim yok sadece gazeteleriniz var.

Gökhan Çınar’ın çocukluğundan ve ailesinden bahsetmesini isteyince Barbaros Şansal sıra dışı bir çocuk olduğundan bahsetti;
”İstanbul telefon defterini ezberlemeye çalışırdım, kaldırım taşlarının çizgilerine basmazdım, yatağın altından canavar çıkacak zannederdim ve yatağa atlayarak girerdim. Aileden destek görmedim ama babaannemden çok şey öğrendim.
Kimliğini, benliğini ve kendini oluşturduğun zaman daha avantajlısın 6 tane okul değiştirdim 6 misli çevrem 6 misli dostum oldu, şartlar zordu anne baba ayrılıkları vardı, şehir değiştirme sorunları vardı tüberküloz geçirdim, verem geçirdim.
Aşık oldum evlendim çocuğumuz oldu 2.5 yıl sürdü sonrasında kavgasız dövüşsüz ayrıldık çünkü birbirimize doymuştuk ve uzatmanın manası yoktu, birbirimizi yıpratırdık. Kültür ve inanç farklılıkları ortaya çıkmaya başladı huzursuzluk değil doymuşluklar bitirdi bizi. Benden baba olmaz anne de olmaz baba da olmaz ama iyi çocuk yetiştebileceğimi düşünüyorum. Tam babalık yaptım çocuğuma ama devam etmediğim için kesintiler oldu tabii.

Gökhan Çınar’ın ‘neden hala bu ülkedesin inatla’ sorusu üzerine ise Barbaros Şansal;
”Burası benim vatanım, ben burada doğdum. Ben düşündüğüm ilde sevişir, düşmanımın olduğu yerde savaşırım anılarım acılarım yalanmışlıklarımın hepsi burada.

Katarsis her Perşembe 21.00’da Bana Göre Tv’de yayında!

İlgili Yazılar

Comments are closed.

« »

cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys