YAPRAK SAYAR’DAN ‘’ CAZ MUSİKİSİ ‘’ PROJESİ !

May 10 • Bültenler, Haberler, Kupürler, Yaprak Sayar, Yaprak Sayar Haberler, Yaprak Sayar Küpürler, Yazılı Basın • 2719 görüntüleme • Yorum yok YAPRAK SAYAR’DAN ‘’ CAZ MUSİKİSİ ‘’ PROJESİ !

 
 
TÜRK MÜZİĞİ İLE CAZ MÜZİK BİRLEŞİRSE !
 
YAPRAK SAYAR BİR İLKE İMZA ATTI !
 
YAPRAK SAYAR’DAN ‘’ CAZ MUSİKİSİ ‘’ PROJESİ !
Başarılı solist Yaprak Sayar, Caz müziği Türk müziğinin usul ve makamsal çeşitliliğiyle birleştirerek ortaya çıkardığı ahenk ile ” Caz Musikisi ” isimli albümünü yayınladı.
Sıradışı projesi ile müziğe yeni bir soluk getirerek bir ilki dinleyicilere sunan sanatçı, projenin dikkat çeken yanlarından birinin hem Caz hem de Türk müziğinin ortak noktası olan ‘’doğaçlama’’geleneğini içermesi olduğunu dile getiriyor.
Yaprak Sayar, Erzurum Çarşı Pazar, Sallasana Mendilini, Yemenimin Oyası gibi
toplamda 10 şarkı bulunan ‘’ Caz Musikisi ‘’ ismini verdiği albümünde,alışılagelmiş şekli ile geleneksel Türk müziğini çok sesli hale getirmek yerine, caz müziği ile buluşturarak ahengi ve doğallığı dinleyiciler ile buluşturdu.
Sanatçı, sözü ve müziği Hasan Hasgüler’e, düzenlemesi Baki G. Duyarlar’a ait olan albümün çıkış şarkısı ” Kara Kız ” ı Murat Joker yönetmenliğinde kliplendirdi. Projenin grafik tasarımını Bestimage Reklam Ajansı üstlendi.
Bahçeşehir Üniversitesi ve DMC iş birliği ile 4 Mayıs tarihinde yayınlan albüm, tüm dijital platformlarda ve klibi müzik kanalları ile Youtube kanalında yerini aldı. Albüm çok yakında tüm müzik marketlerde ve sınırlı sayıda üretilecek olan plak formatı ile müzikseverler ile buluşacak.

İlgili Yazılar

Comments are closed.

« »

cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys