YAKLAŞIK 30 BİN HAYVANSEVER PETİVAL’DE BULUŞTU!

Tem 8 • Bültenler, Haberler, Kupürler, Yazılı Basın • 1246 görüntüleme • Yorum yok YAKLAŞIK 30 BİN HAYVANSEVER PETİVAL’DE BULUŞTU!

YAKLAŞIK 30 BİN HAYVANSEVER PETİVAL’DE BULUŞTU!

ÜNLÜ İSİMLERDEN SOKAK HAYVANLARINA DESTEK!

Türkiye’nin ilk Evcil Hayvan ve Yaşam Festivali ”Petival”, birbirinden farklı etkinlikler ve sürprizler ile 28-29-30 Haziran’da Caddebostan Sahili’nde hayvanseverler ile buluştu.

Üç gün boyunca yaklaşık 30 bin katılımcıyı ağırlayan, gelirleri sokak hayvanları için bağışlanan festivale ünlü isimler de katılımlarıyla destek verdi.

Festivale; Özgün, Keremcem, Lütfiye Özipek, Kerem Fırfına, Duygu Çetinkaya, Mehmet Turgut, Burus Vilis(Güray Gürsel), Merve Altınkaya, Emel Yıldırım, Öznur Serçeler, yönetmenler Aysun Akyüz ve Cem Hakverdi, Ali Yeşilırmak ile köpeği Max ve Gamze Aral ile köpeği Felix gibi isimler katıldı.

Satın alma sahiplen mesajı veren katılımcılardan Özgün ve oğlu Ediz, festivalde ilgi odağı oldu.

Festivalde; ünlü karikatürist Serkan Altuniğne ve yazar Aret Vartanyan’ın hediyeleriyle Dayanışma Hayvan Hakları Federasyonu’na 160 kilonun üzerinde mama bağışı yapıldı.

Bilgi;
Medya sponsorluğu Show Radyo/Radyo Viva tarafından, Basın İletişim çalışmaları İnci Razaki İletişim Ajansı tarafından yürütülen, uzman eğitmenler, veterinerler ve ünlü konuklarla söyleşiler, birbirinden eğlenceli ödüllü yarışmalar, showlar, çocuklar için atölyeler, standlar ve tüm gün müzik ve eğlencenin olduğu festivalde sokak hayvanları için barınak bağışının yanı sıra Dayanışma Hayvan Hakları Federasyonu’na gelirleri sokak hayvanları için bağışlandı. Ünlü çizer Serkan Altuniğne ve köpeği Bobo’nun sürprizleriyle sokak hayvanları için “mama açık artırması” ile elde edilen mamalar da yine sokak hayvanları için bağışlandı.

Cem Yılmaz’ın son filminde de rol alan, dizi ve reklamların “ünlü” köpeği Mithril ve yine Fi, Kızım, Leke gibi dizilerin oyuncu köpeği Jason ile showlar, oyuncu Banu Başeren ve yazar G. Ülkem Gürbüz ile çocuklar için doğa bilinci ve hayvan sevgisine yönelik interaktif masal söyleşisi, katılımcıların patili dostlarıyla katılıp birlikte keyifli zaman geçirebilecekleri birbirinden eğlenceli yarışmalar, 2014’den bu yana dizi ve filmlerde de hayvan eğitmenliği yapan eğitmen Hafi Ersen Akbaş ile Köpek eğitimi, veterinlerler ve hayvan eğitimi konusunda uzman Ali Yeşilırmak ve Gamze Aral ile söyleşiler, patili dostlarıyla katılan oyuncular Duygu Çetinkaya, Kerem Fırtına, yönetmen Aysun Akyüz, “Köpek” filmi ile sokak hayvanlarına dair farkındalığı arttıran yönetmen Cem Hakverdi ve Köpek filmi ekibinin yanı sıra birçok ünlü isimle söyleşiler, sokak hayvanları için kulübe boyama atölyesi, Levent Erim Dj’liğinde gün boyu eğlence ve sürpriz konuk katılımcılar ile dolu dolu bir festival yaşandı.

Katılımcılar, sosyal medya üzerinden patili dostlarıyla çekildikleri selfie’leri #Enpatiselfie hashtagi ile paylaşarak #Enpatiselfie yarışması sonucunda ödüllendirildi.

İlgili Yazılar

Comments are closed.

« »

cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys