TUĞÇE KANDEMİR KATARSİS’E İÇİNİ DÖKTÜ!

Kas 12 • Bültenler, Gökhan Çınar Bültenler, Gökhan Çınar Haberler, Gökhan Çınar Küpürler, Haberler, Kupürler, Yazılı Basın • 4000 görüntüleme • Yorum yok TUĞÇE KANDEMİR KATARSİS’E İÇİNİ DÖKTÜ!

TUĞÇE KANDEMİR KATARSİS’E İÇİNİ DÖKTÜ!

Uzman klinik psikolog ve yazar Gökhan Çınar’ın hazırlayıp sunduğu, her hafta birbirinden farklı konukları sıra dışı bir sohbetle ağırlayan Katarsis programının bu haftaki konuğu son dönemin dijital platformlarda en çok dinlenen isimlerinden genç şarkıcı Tuğçe Kandemir oldu.

”Ergenlikte Sago’cuydum.”

Memur bir baba ve ev hanımı bir annenin çocuğu olan ve mutlu bir çocukluk geçirdiğini dile getiren Tuğçe Kandemir, Gökhan Çınar’ın ergenlik dönemi ile ilgili sorduğu soruya samimi cevaplar verdi:”Ergenliğim çok arabesk geçti, çok derindi. Dinlediğim her şey beni üzüyordu. Bile bile Sagopa Kajmer dinlerdim. Sago’cuydum, kafama kapşonlar geçirip, üzülürdüm, şarkı sözlerini yazardım. Ergenlik dönemimde mutlu bir müzik dinlediğimi hiç hatırlamıyorum. Hep takdir edilen bir insandım. Hep sakindim, delirmezdim. Öfke patlamaları yaşamazdım. Hep kendimeydim aslında. ”

”Şarkılarda çok özgürüm ama kendim öyle değilim.”

Katarsis koltuğunda bilinmeyen ve merak edilenlerini anlatan Tuğçe Kandemir, ilk defa üniversitede aşık olduğunu: ”Üniversitede aşık oldum. İnternette bir platformdan, Mersin’de yaşayan biri beni ekledi. Konuşmaya başladık. Daha o zaman üniversite için Mersin’e gitmemiştim. Sanki yıllardır görüşüyormuşuz gibiydi. Akşama kadar şarkı söylemeler, sohbetler… Şarkılarda çok özgürüm ama kendim öyle değilim. Çok aşık olabilirsin ama kendini kaptırmamak zorundasın. İpleri asla bırakamazsın. Bu tarz kendime aynada söylediğim şeyler var.” sözleriyle anlattı.

”Her şeyin üstesinden aşk gelmiş.”

Sohbet esnasında anne ve babasının ilk zamanlarda mezhep ayrılıklarından dolayı bazı zorluklar yaşadığından bahseden Kandemir: ”Annem her zaman iyi bir kahraman. Zor bir hayat yaşamış. Alevi sunni mezhepsel ayrılıklardan dolayı zor bir evlilik yaşamışlar. Her şeye rağmen babamla olan ilişkisi, babamın ailesiyle olan ilişkisi, bizimle olan ilişkisi çok iyi. O yüzden hep annem iyilik meleğimdir. Babamda annem gibidir. Benden olmayan diye bir şey yoktur onun için. Hiçbir kere evde bunun kavgasını görmedim.” dedi. Gökhan Çınar’ın din, dil ırk, kültür gibi konuların bir ayrıştırma meselesi olması yorumu üzerine sözlerine şu şekilde devam etti:” Her şeyin üstünden aşk gelmiş. Ben hep anlatıyorum babam çok güzel saz çalar, annem çok güzel darbuka çalar. Bunun arasını hiçbir şey bozamaz.”

”Şarkılarımı insanlarla buluşturmaktan hep korktum.”

Katarsis programında içtenlikle Gökhan Çınar’ın sorularını yanıtlayan sanatçı, şarkı söylemeyi ve yazmayı her zaman çok sevdiğini ama insanlarla şarkılarını buluşturmaktan belli bir süre boyunca korktuğunu dile getirdi. İçinde hep öğretmen olma isteği olduğunu, hayatında müzik olmasaydı öğretmen olarak hikayesine devam edeceğini de sözlerine ekledi.

İçten anların yaşandığı programda en son hüngür hüngür ağladığı hikayesini şöyle anlattı:” Benim Öyküm’ü yazmadan önce ağlamıştım. Üniversitedeki aşkım ile bir ayrılık evresi geçiriyorduk. 9 aylık bir süreçti. Ayrılık şarkıları da o zaman çıktı. Eve bir geldim, çantayı fırlattığım gibi kendimi yere atıp çok ağladım ve bütün anıları toplayıp çöp poşetlerine koydum. Sonra da gerçekten ağlayarak yazmaya başladım Yorulan bir ilişkiydi. 3 buçuk sene sürdü. Artık farklı bir evreye geçilmesi gerekiyordu olmayınca öfkeler ve değişmiyorsun dönemleri başladı ve sonrası ayrılık…”

İlgili Yazılar

Comments are closed.

« »

cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys