SELAMİ ŞAHİN’İN TANJU OKAN’LA FOTOĞRAFI İLGİ TOPLADI !

Nis 9 • Bültenler, Haberler, Kupürler, Selami Şahin Bültenler, Selami Şahin Haberler, Selami Şahin Küpürler, Yazılı Basın • 2038 görüntüleme • Yorum yok SELAMİ ŞAHİN’İN TANJU OKAN’LA FOTOĞRAFI İLGİ TOPLADI !

44 SENE SONRA GÜN YÜZÜNE ÇIKAN NOTALAR !

SELAMİ ŞAHİN’İN TANJU OKAN’LA FOTOĞRAFI İLGİ TOPLADI !

Türk müzik tarihinin mihenk taşlarından ve yüzlerce unutulmaz bestenin sahibi Selami Şahin’in kısa bir süre önce yayınladığı son albümü Baştan Başa Sen’de yer alan Kapatma Meyhaneci isimli şarkısının hikayesi duyanları şaşırttı.

44 sene önce Tanju Okan’ın okuması için yazdığı şarkının notalarını ve sözlerini o dönem kaybeden Selami Şahin, kaybolan şarkının yerine Tanju Okan’ın seslendirdiği meşhur şarkısı Dostlarım (İçkim&Sigaram)’ı yazmıştı.

Şahin, Kapatma Meyhaneci şarkısının hikayesini şu sözlerle anlattı: “70’lerin başında, Beylerbeyi’nde boğaz kenarında bir akşam o zamanki kız arkadaşımla oturuyoruz. Çok güzel bir akşam, keyfimiz de yerinde. Fakat saat 1 civarında meyhaneci gelip kapatmaları gerektiğini söyledi. Biz de o akşam hiç bitmesin istiyorduk. Buradan ilham alarak şarkının sözlerini yazdım. 1972 yılında şarkının ilk halini Tarabya’da bir akşam Tanju’ya (Okan) okudum. Rahmetli şarkıyı çok beğenince ‘Bunu ben okuyacağım!’ dedi. Fakat talihsizlik, şarkının notalarını kaybettim. Bunun üzerine Tanju’ya ‘Dostlarım (İçkim&Sigaram)’ şarkısını yazdım. O şarkı da çok sevildi.”

Tanju Okan’ı andı !

Selami Şahin, sözlerine: ”Aradan geçen 44 sene sonra, şarkının kayıp notalarını üç sene önce buldum, duygulandım. Yeni albümüme bu şarkıyı koyarak hem eseri sevenlerimle paylaşmayı, hem de Tanju’yu anmayı istedim.” şeklinde devam etti.

İlgili Yazılar

Comments are closed.

« »

cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys