Perdenin Ardındakiler

Ara 7 • • 77 görüntüleme • Perdenin Ardındakiler için yorumlar kapalı

Perdenin Ardındakiler,  2017’nin Eylül ayında Doruk Ereşter ve Direnç Kaçmaz’ın tanışıp ortak birkaç şarkı yapmayı kararlaştırmalarıyla hayata geçmiş bir müzik grubudur. Kısa bir çalışma döneminden  sonra da ilk teklileri “Gökyüzü”nü yapmışlar, ancak grup ismi hakkında bir ortaklık sağlayamadıkları için şarkıyı yayımlamak için bir süre beklemişlerdir. Nihayetinde Doruk Ereşter’in okuduğu bir yazının içinde geçen cümlelerden birinde  “Perdenin Ardındakiler”e rastlamış ve bunu Direnç’le paylaşmıştır. Grubun tavrı ve idealleri ile bu ismin örtüştüğünü düşünmüşler ve yola bu isimle çıkma kararı almışlardır.

Perdenin Ardındakiler,2017 yılının Eylül ayında ilk teklileri “Gökyüzü”nü yayınlamış ve hız kesmeden büyük bir üretkenlikle çalışmaya devam etmişlerdir. “Kendime” ve “Ankara’yla Bozuşuruz” isimli teklileri ile dinleyicilerin ilgilerini çekmeye başlamışlardır. 27 Haziran 2019 tarihinde ilk konserlerini İstanbul Karga’da veren grubu dinlemeye yalnızca 14 kişi gelmiş, bu konserden birkaç ay sonra sonra ise “Beni Kendinden Kurtar” isimli tekliyi piyasaya sürmüşler ve şarkı kısa sürede geniş kitlelere ulaşmıştır. 20 Aralık’ta ilk video klipleri “Derdime”yi dinleyicileriyle buluşturan grup, 23 Ocak 2020 tarihinde 5 şarkıdan oluşan ilk EP’leri “Düşüş”ü piyasaya çıkarmıştır. Bu EP’nin ardından Anıl Piyancı ile birlikte gerçekleştirdikleri “Yağmurlar” isimli işbirliği klibiyle beraber yayımlanmış, büyük ilgi görmüş ve uzun süre pek çok listede ilk sıralarda yerini korumuştur. Bu çalışmanın ardından 24 Temmuz 2020’de grup üçüncü klipleri “Düşlerim Zifiri Karanlık”ı yayımlamıştır.

Bu süre zarfında konserlerini vermeye devam eden grup 2021 başında çıkması planlanan ilk stüdyo albümleri üzerinde çalışmaya devam etmektedir. 20 Kasım 2020 tarihinde piyasaya çıkan “Kalbinde Birileri Var” ile birlikte grup , albüme dair ilk ipucunu vermiştir. Perdenin Ardındakiler yayınladıkları şarkılarıyla Spotify verilerine göre 2020 yılında Türkiye’nin en çok dinlenen 10 müzik grubundan biri olmayı başarmıştır. Yükselişi hızla devam eden Perdenin Ardındakiler 2021 yılının ilk çeyreğinde çıkaracakları ilk stüdyo albümleri ile dinlyecileri ile buluşmaya hazırlanıyor. 

İlgili Yazılar

Comments are closed.

« »

cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys