Burcu Yüce

Oca 7 • • 316 görüntüleme • Burcu Yüce için yorumlar kapalı

Burcu Yuce

1978 yılında Zonguldak’ta dogdu. Çok küçük yaşlardan itibaren klasik bale,sportif ritmik cimnastik ve sportif aerobikle uğraştı. Öğrenimini Ankara’da tamamladı. H.Ü. Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü ve G.Ü. Beden Eğitimi ve Spor Yüksek okulundan mezun oldu. Spor yönetimi ve organizasyonları ile ilgili yüksek lisansını tamamladıktan sonra İstanbul’a yerleşti.

Ankara’da yaşadığı sırada Ankara Devlet Opera ve Balesi, Ankara Devlet Tiyatroları ve Ankara Sanat Tiyatrosu’nda sayısız sezonda çeşitli temsillerde görev aldı. Üç sene boyunca Sultans of the Dance ve The Fİre of Anatolia isimli özel teşvikli kuruluşlarda çalıştı. Uzun seneler ilköğretimden üniversitelere kadar birçok devlet okulları ve özel okullarda eğitmen olarak görev yaptı. Özel sağlık kulüplerinde de profesyonel olarak kişisel antrenör olarak çalıştı. Halen kişisel antrenörlük yapmaktadır.

Sanatsal ve edebi yaratımlar konusunda hizmet veren Cengi Performing Art’ın, buna bağlı olarak da dans ve fitness eğitimlerinin verildiği Çengi Studio’nun kurucusudur. Her zaman değişim ve yenilikçilikten yana oldu ve dansında tek bir disiplin ve stil ile sınırlı kalmadı.

Birçok farklı stili deneyerek ve sentezleyerek kendine özgü yeni bir stil yarattı. Klasik bale, sema ve oryantal haricinde modern dans, akrobasi, tango, salon dansları, aerial silk ve pole dance uğraştığı stiller arasındadır. Halen aktif olara sahne hayatına devam etmektedir. Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Funda Arar, Burhan Öcal, Ozan Doğulu, Mustafa Ceceli, Bengü, Emel Sayın, Hüsnü Şenlendirici gibi birçok özel isimle çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca zaman zaman Türkiye’ye gelen birçok ünlü DJ ve gruplar ile de sahne performansları gerçekleştirmektedir. Yurtdışında birçok sanat, müzik ve dans festivalinde davet üzerine görev almaktadır.

Sahnede ve sahne arkasında bir dansçı, bir eğitmen ve bir koreograf olarak çalışmalarına ve yeni projelerine devam etmektedir.

İlgili Yazılar

Comments are closed.

« »

cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys