CAN BONOMO, RESİMLERİ İLE KISA KES FİLM FESTİVALİ’NDE // 27 – 29 Eylül 2016 Basından Haberler

Eyl 26 • Can Bonomo Haberleri, Haberler • 5036 görüntüleme • Yorum yok CAN BONOMO, RESİMLERİ İLE KISA KES FİLM FESTİVALİ’NDE // 27 – 29 Eylül 2016 Basından Haberler

irazakilogo

CAN BONOMO, RESİMLERİ İLE 

KISA KES FİLM FESTİVALİ’NDE 

 

27 – 29 Eylül 2016

 

Başarılı sanatçı Can Bonomo, bu sene gençlerin kendi dünyalarını sinemanın ortak diliyle anlatabildikleri ilk ve tek kısa film festivali olan Uluslararası Kısa Kes Film Festivali’ne resimleri ile konuk oluyor.

Geçtiğimiz Ekim ayında Anachronismus ismini verdiği ilk kişisel resim sergisi ile karşımıza çıkan sanatçı,  bu seneki konsepti “Galaksi” olan festival kapsamında zaman kavramını ti’ye aldığı “Anachronismus” serisine ait resimlerini Sade Kolektif’in düzenlediği bir sergi ile sanatseverlerin beğenisine sunuyor.

Can Bonomo ; ” En eğlenceli bulduğum durum Anakronizm. ”

Resimleri 27-29 Eylül tarihleri arasında Ortaköy Yetimhanesi‘nde sergilenecek olan Can Bonomo, eserlerinde sorguladığı zaman kavramını ; “Zamanın lineer bir fonksiyon olmadığını, saatlerimize bakıp geç kaldığımız sanrısını bize yaşatan şeyin ise insan icadı bir yanılgı olduğunu düşünüyorum. 2016 yılındayız ve saati ölçebilen tek şey hala ve sadece saatin kendisi. Bu karmaşık ve bilinmezliklerin içerisinde en eğlenceli bulduğum durum Anakronizm. Cep telefonuyla konuşan bir Napoleon ya da uzayda bir astronota muz ikram edilmesi zaman kavramını eğlenceli bir biçimde alter ediyor.” şeklinde ifade ediyor.

_mg_8765

kids quick-bite

İlgili Yazılar

Comments are closed.

« »

cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys