BİR PSİKOLOG, BİR KOLTUK VE BİR KORUYUCU ANNE!

Tem 23 • Bültenler, Gökhan Çınar Bültenler, Gökhan Çınar Haberler, Gökhan Çınar Küpürler, Haberler, Kupürler, Yazılı Basın • 4651 görüntüleme • Yorum yok BİR PSİKOLOG, BİR KOLTUK VE BİR KORUYUCU ANNE!

BİR PSİKOLOG, BİR KOLTUK VE BİR KORUYUCU ANNE!

KATARSİS KOLTUĞU UNUTULMAZ ANLARA TANIKLIK ETTİ!

SUMRU YAVRUCUK GERİ DÖNÜŞÜ OLMAYAN HİKAYESİNİ KATARSİS’E ANLATTI!

YAĞMUR’U DOĞURMADIĞIMI UNUTTUM!

Uzman klinik psikolog ve yazar Gökhan Çınar’ın hazırlayıp sunduğu ”Katarsis – Xtra” programı yepyeni bölümleriyle ”Bana Göre TV”de yerini aldı.

İddialı konukları ve gündem yaratan sohbetleri ile dikkat çekmeye devam eden Katarsis’in bu haftaki özel konuğu Yağmur’un koruyucu annesi ve başarılı oyuncu Sumru Yavrucuk!

İlk zamanlar sadece belli günlerde gönüllü annelik yaparım diyerek bir yurda gitmeyi düşünen başarılı oyuncu Sumru Yavrucuk, Yağmur’u gördüğünde fikirlerinin nasıl değiştiğini çok özel itiraflarla Gökhan Çınar’a anlattı. Yağmur’u yurtta ilk defa bir tiyatro oyununun hazırlığında gören başarılı sanatçı, o an Yağmur’dan etkilenerek onunla sürekli görüşmek istediğini belirtti. Koruyucu anne olarak sorumluluğunu üstlendiği Yağmur ile ilk temasını bu şekilde yaşayan Sumru Yavrucuk, böylesi hassas süreçlerden geçen çocuklara karşı olan yaklaşımın titizlikle sürdürülmesi gerektiğini biliyordu.

Zaman içinde Yağmur ile ilgili inişli çıkışlı süreçler de yaşadığını söyleyen sanatçı, böylesi durumlarda ısrarcı bir yol izlenmesi gerektiğini tavsiye ediyor.

Yağmur ile ilk tanıştığında onun, ilkokul ikinci sınıfta dünyalar güzeli bir çocuk olduğunu anlatan Sumru Yavrucuk, Yağmur ile birlikte geçirdiği 4 sene boyunca her ikisinin de hayatında değişen birçok güzel şeyin olduğunu belirtti.

Eskiden tek derdinin sahneye nasıl çıkmak olduğunu dile getiren başarılı oyuncu, Yağmur ile ilk defa dışarıya çıkacağı zaman, şaşkınlıktan ne yapacağını bilemediğini, bir dönem bazı prosedürler gereği Yağmur’dan ayrı kaldığını ve bu süreçte Yağmur’un onu telefonla aramasının ikisi için bir dönüm noktası olduğunu söyledi.

YAĞMUR’U DOĞURMADIĞIMI UNUTTUM!

Katarsis koltuğunda zaman zaman duygulu anlar yaşayan ve göz yaşlarına hakim olamayan Sumru Yavrucuk, Yağmur ile ilk temasını ve hissettiği özel duyguları şu sözleriyle ifade etti;

‘’İlk yuvadan çıktığımızda bana evler nasıl olur diye sordu, bu sorusu beni çok etkilemiştir. İlk defa yurttan çıktığımızda ne yapalım diye sordum, beni evine götür dedi. O geldiğinde evin kokusu bile değişti, yemek kokuları farklılaştı. Ben genelde evde çok bir şey yemem, bir seferinde dolabın kapısını açtım ve dolabın içinde de genelde diyet ürünleri olduğundan bana siz fakir misiniz dedi, o an buna çok gülmüştüm. Bir süre böyle geçirdik, yine bir gün beni aradı ve siz şimdi evin neresindesiniz diye sordu. O zaman düşündüm, bir çocuk evde ne kadar yer kaplar ki dedim içimden ve böylelikle onu yanıma aldım. İlk başlarda bana, Sumru Hocam derdi, sonra bana Sumru Anne dedi, bambaşka bir duyguydu bu. Uzun bir süre birimize dokunamadık, daha doğrusu ben hep istiyordum ama o çekiniyordu. O genelde beni seyrederdi, 8 ay sonra yaz ayıydı sanırım, anne demeye ilk o zamanlar başladı. Birbirimize duyguları öğretmeye başladık. Yağmur bana çok güzel anne olmayı öğretti, çocuğa yaklaşmanın güzelleştirici etkisini onunla öğrendim. Git gide kendimdeki değişimi fark etmeye başladım, ilk başta başarısız bir anneydim, sonra sonra daha iyi bir anne oldum. Yağmur ile birlikte olmak için çok özel zamanlar yaratmaya çalıştım, bunun için ilk başlarda zorlandık ancak daha sonra rahatladık. Hatta geç kaldığımızı düşünüyoruz, çok daha önce de birlikte olabilirdik. Yurtlarda çocuklar fiziki anlamda belki de iyi şartlarda olabilirler ama onların sevgi açlığı var. Sevgi açlığını ancak onlarla özel zamanlar geçirerek giderebilirsiniz. Dünyaya gelmiş her çocuğun bunu tatmaya hakkı var. Yaşama hakkı kadar buna ihtiyacı var. Koruyucu aile olmak isteyen kişiler bekar da olabilir, bu bir engel değil. Zamanla birbirimize benzemeye başladık, o gelene kadar tek başımaydım, Yağmur’dan sonra Yağmur’suz hayal edebileceğim bir dünya yok, onunla birlikteyiz. Ben Yağmur’u doğurmadığımı unuttum. Kan bağından çok kalp bağı bizi dünyaya bağlıyor’’

İlgili Yazılar

Comments are closed.

« »

cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys