RockA ‘101’

May 29 • Rocka Bültenleri, Rocka Haberleri • 4991 görüntüleme • Yorum yok RockA ‘101’

RockA –‘101’ ALBÜMÜ DİNLEYİCİLERLE BULUŞTU…

Geçtiğimiz yıl Tarkan’ın bir döneme damga vurmuş şarkısı ‘Ölürüm Sana’ya yaptıkları cover ile tüm dikkatleri üzerine çeken RockA, ilk albümünü DMC etiketiyle yayınladı. 12 şarkıdan oluşan ‘101’ isimli albüm alışılagelmiş Türk rock albümlerinden biraz daha farklı olarak sert bir sound ile karşımızda. Müziğinde rock, metal ve rap öğelerini birbirine karıştırmayı seven grup albümün isminden de anlaşılacağı gibi bize bir mesaj veriyor: “RockA’ya hoşgeldiniz. Bu ilk dersimizde tanışıyoruz.”

‘RockA-101’ albümünün en önemli özelliklerinden birisi hiç şüphesiz şarkı yazımından kayıtlara, mix-mastering işlemlerinden video kliplerine kadar her şeyin yapımının tamamen grubun elinden çıkması. Grubun vokali ve aynı zamanda albümün prodüktörlüğünü yapan Halil Özüpek bu durumu şöyle açıklıyor: “Bu albümün bir misyonu var: RockA’yı dinleyiciye tanıtmak. Özgürce ne yapmak istiyorsak onu yapıyoruz. ‘101’ konsept bir albüm. Konseptimiz: RockA.”

Albüm aynı zamanda geçtiğimiz Eylül ayında geçirdiği trafik kazasıyla hayatını kaybeden ünlü fotoğrafçı Okan Özdemir’e adandı. “Okan her zaman bizden daha çok bize inandı ve bu albüme en az bizim kadar emek verdi. Şimdi burada değil belki ama hala bizi bir yerlerden izlediğini biliyoruz. Onun için her zaman daha iyisini yapacağız.” diyor Halil Özüpek.

Albüm içerisinde 12 şarkı mevcut. ‘Ölürüm Sana’ cover çalışması da bonus track olarak yerini alıyor. Tüm şarkı sözleri ve düzenlemeler vokal Halil Özüpek’e ait. Müzikler ise grubun ortak çalışmaları. Kayıtları Ankara’da Mars Stüdyoları ve Retro Stüdyolarında gerçekleştirilen albümün mix ve mastering işlemleri de grubun kendi stüdyosu olan RexaR Stüdyolarında yine Halil Özüpek tarafından yapıldı.

Geçtiğimiz Ekim ayında ‘ RockA’ Eskişehir Türk dünyası kültür başkenti ‘Ekim’de Rock’ organizasyonunda ülkemizi temsil etti.

2014 Aralık ayında yayına giren albümün ilk video klibi ‘Emrin Yeter’ ile beraber albüm lansman konserlerini gerçekleştiren grup yakın zamanda ikinci video klip ve Türkiye turnesi hazırlığında. RockA – 101 tüm müzik marketler ve dijital platformlarda.

İlgili Yazılar

Comments are closed.

« »

cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys