Özgün’den özel eğitim gereksinimi olan çocuklara destek !

May 11 • Haberler, Kupürler, Özgün Haberleri, Özgün küpürleri, Yazılı Basın • 1899 görüntüleme • Yorum yok Özgün’den özel eğitim gereksinimi olan çocuklara destek !

Özgün, Işın Karaca ve Ebru Akel

özel eğitim gereksinimi olan çocuklara destek için

bir araya geldi

P&G Türkiye, Migros ve Özel Olimpiyatlar Türkiye iş birliği ile hayata geçen “Minik Sporcular” Projesi bu yıl Türkiye’nin 16 iline yayılarak 400’e yakın özel eğitim gereksinimi olan çocuk ve onlarla birlikte spor yapan partner çocuğun fiziksel, sosyal ve bilişsel gelişimlerine destek oluyor. Projeye destek için ünlü isimler Özgün, Işın Karaca ve Ebru Akel bir araya geldi.

Migros ve P&G Türkiye’nin desteğiyle Özel Olimpiyatlar Türkiye tarafından 2015 yılında hayata geçen ‘Minik Sporcular’ projesi, özel eğitim gereksinimi olan çocukları sporla hayata dahil etmeye devam ediyor. Türkiye’nin 16 iline yayılarak 2-7 yaş aralığındaki özel sporcuların zihinsel, bedensel ve sosyal gelişimlerini özel eğitim programıyla destekleyen Minik Sporcular Projesi, 400’e yakın özel ve partner sporcuya ulaşarak özel eğitim gereksinimi olan çocukların topluma kazandırılmasına destek oldu. Ünlü isimler Özgün, Işın Karaca ve Ebru Akel minik sporculara destek için bir araya geldi.

Down sendromlu oğlu nedeniyle özel eğitim gereksinimi olan çocuklara ve ailelerine karşı manevi yakınlık duyduğunu dile getiren Özgün, “Özel bireylerin, herhangi bir engeli olmayan bireylerle bir arada olabilmeleri sağlıklı bir toplum yaratabilmemiz için çok değerli. Bunun yolu da çocuklarımızın tüm farklılıklarına rağmen bir arada büyüyebilmelerinden geçiyor. Minik Sporcular Projesi bunu sporla başarıyor ve bu konuda farkındalık yaratıyor. Bu nedenle projeyi canı gönülden destekliyorum” dedi.

inci raz

İlgili Yazılar

Comments are closed.

« »

cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys