BAHADIR TATLIÖZ: ”POP MÜZİKTEN ÖNCE CAZ MÜZİK İLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR YAPTIM”

Nis 17 • Bahadır Tatlıöz, Bahadır Tatlıöz, Bahadır Tatlıöz Bültenler, Bültenler, Haberler, Kupürler, Yazılı Basın • 1788 görüntüleme • Yorum yok BAHADIR TATLIÖZ: ”POP MÜZİKTEN ÖNCE CAZ MÜZİK İLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR YAPTIM”


BAHADIR TATLIÖZ EĞLENCELİ ANILARINI ÖĞRENCİLERE ANLATTI! 
BAHADIR TATLIÖZ: ”POP MÜZİKTEN ÖNCE CAZ MÜZİK İLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR YAPTIM” 

Son döneme başarılı projeleri ile damgasını vuran sanatçı Bahadır Tatlıöz, geçtiğimiz gün İstanbul Üniversitesi Ekonometri Kulübü’nün düzenlediği Kariyer Günleri’18 Etkinliği’nde üniversitelilerle bir araya geldi.
Harun Kolçak’ı andı!
 
Bahadır Tatlıöz, geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz duayen sanatçı Harun Kolçak’ı: ”Allah rahmet eylesin Harun Kolçak ilk albümünü çıkarttığı yıllarda ben henüz küçük bir çocuktum ve Harun abi ile çalışmaya başladım. Benim için çok büyük bir şans ve çok kıymetli bir deneyimdi. Harun abi çok değerli bir müzik adamı ve çok önemli bir enstürmanistti.” sözleriyle andı.
Boyum yetmediği için meşrubat kasalarının üzerine çıkıp klavye çaldım!
 
Sevilen müzisyen unutamadığınız bir anınız var mı sorusuna: ”90’lı yıllarda İskender Doğan ile çalışmaya başladım. Turneye çıktık ve henüz 13 yaşında bir çocuktum.  Klavye standlarının ayakları boyuma göre çok yüksek geliyordu. Stand ayaklarını en aşağıya indirmemize rağmen hala boyum çalmak için yetmiyordu. Biz de meşrubat kasalarını koyarak bir çözüm bulduk. Sahnede meşrubat kasalarının üzerine çıkmış klavye çalan bir çocuk düşünün. Benim için çok güzel ve eğlenceli yıllardı.” açıklamasında bulundu.
Almanya Köln Müzik Akademisi’nden ödül aldım!
 
Bahadır Tatlıöz müzik eğitimi ve projeleriyle ilgili sorulara ise: ”Klasik tarzda eğitim aldım. Modern müziğe hep meraklıydım. Aslında hem batı hem doğu olmak üzere iki tarza da ilgiliydim. Türkülerimizi çok seven bir adamım.  Kimse bilmiyor ama aslında pop müzikten önce caz müzik ile alakalı çalışmalar yapmaya başladım. Yurt dışında ulusal platformlarda  çok önemli sahnelerde ülkemi temsil ettim. Popüler bir şeyler yaptığımız zaman biliniyor ama maalesef bunlar bilinmiyor. Erkan Oğur’la birlikte canlı olarak çalarken klibini de aynı zamanda çektiğimiz, Savaşa Hayır konulu, söz, müzik ve düzenlemesi bana ait olan Sağduyu isimli bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirmiştik. Bu projeyle Almanya Köln Müzik Akademisi’nden Yılın En İyi Yabancı Projesi ödülünü aldık ama Türkiye’de kimse bilmiyor.” dedi.
Su Yolunu Bulur şarkısını öğrencilerle hep birlikte söyledi!
 
Başarılı sanatçı konuşması bittikten sonra yeni şarkısı Su Yolunu Bulur’u ve sevilen şarkısı Takvim’i seslendirdi ve etkinlik sonrası öğrencilerle selfie yaparak anı ölümsüzleştirdi.

İlgili Yazılar

Comments are closed.

« »

cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys