Vedat Sakman

Mar 30 • • 1638 görüntüleme • Vedat Sakman için yorumlar kapalı

VEDAT SAKMAN 1949 yılında Konya’da doğdu.Profesyonel müzik yaşamına,müzisyen bir babanın oğlu olarak,İzmir’de lise çağlarında başladı.

İlk çaldığı enstrüman davul oldu. Daha sonra gitarla tanıştı. 70’li yılların,bir grup oluşumu içinde şarkılar yapma ruhu, müzik yaşantısında belirleyici oldu. Grup Doğuş ile 12 yıllık beraberliği oldu. Bu dönemde aranjörlük ve armoni çalışmaları yaptı. Grup Doğuş’tan ayrıldıktan sonra reklam ve film müziklerinin yanı sıra pop müziği şarkıcılarına şarkılar verip, düzenlemeler yapmaya başladı.

İlk solo albümü olan ‘Müzisyen’i 1989 yılında yaptı. 1990-1991 yıllarında Zuhal Olcay’ın ‘Küçük Bir Öykü’ ve “İki Çift laf” albümlerinin beste,söz yazarlığı ve aranjörlüğünü yaptı. 1992 yılında ‘Kapılar’ adlı ikinci solo albümünü çıkardı….

1992 yılında ‘Kan kardeşleri’ “Blood brothers” oyununun müzik direktörlüğünü yaptı.. 1994 yılında ‘Sevgileri Unutmadık’ adlı üçüncü albümünü piccatura’dan çıkardı…. 1998 yılında Zuhal Olcay’ın ‘İhanet’, LemanSam’ın “İlla’ve Hümeyra’nın “Beyhude” albümlerinin müzik direktörlüğünü beste söz yazarı ve aranjörlüğünü yaptı.

2001 yılından itibaren kendi kurduğu Sakman Prodüksiyon şirketiyle birlikte müzik yapımcılığına başladı. 2002 de dördüncü solo albümü de kendi şirketinden ‘Usulca’ ismiyle çıktı. 2003 de Selçuk Yöntem’le “Şiir niye” albümü sakman prodüksiyon dan çıktı. 2004 yılında Devlet tiyatrolarında gösterilen ‘Atlarıda Vururlar’ müzikalinin şarkılarını besteledi ve müzik direktörlüğünü yaptı. 2006/Konser’ Albümü Sony BMG firmasından çıktı. 2008 de Cezmi Ersöz’le “Kendini saklama çiçekleri” albümünü yaptı. 2011 yılında “Yaşamın gözlerin kadar güzel olsun” albümü Rec by Saatchi firmasından çıktı. 2012 yılında Leman Sam’ın “Nereye kadar” albümünün beste, söz yazarlığı ve aranjörlüğünü yaptı. 2013 yılında “Odada ikimiz” albümü DMC firmasından çıktı.

Kaynak : http://www.vedatsakman.com

İlgili Yazılar

Comments are closed.

« »

cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys