Ersay Üner

Oca 1 • • 1930 görüntüleme • Ersay Üner için yorumlar kapalı

Türkiye’nin en sevilen, sayısız hitlerinin söz ve müzik yazarı Ersay Üner’in profesyonel müzik yolculuğu 14 yaşında Konya Seydişehir’den İstanbul’a gelerek başladı. Genç yaşta elde ettiği başarılar 2000’li yıllardan itibaren günümüze kadar devam etmektedir.

Demet Akalın “Bebek, Mucize, Afedersin, Toz Pembe”, Hande Yener ”Sebastian” , Ebru Gündeş ‘’Kızıl Mavi”, ve ”Söyleyin’’ gibi unutulmayacak şarkıların söz ve müziğine imza atan Ersay Üner, 300’e yakın şarkıya hayat verdi. Son dönemde ise kendi yorumladığı şarkıların haricinde Aleyna Tilki ’’ Sen Olsan Bari’’ , Aylin Coşkun ‘’Sinsirella’’, Ferhat Göçer ‘’Mutlu Ol’’, Simge ‘’Prens&Prenses ve Üzülmedin mi?’’ Mustafa Ceceli ‘’Geçti O Günler’’ gibi çeşitli sanatçılara verdiği şarkılarıyla büyük başarılara imza atarak radyo ve dijital platformlardaki müzik listelerinde birçok şarkısı ile zirvede yer almaktadır.

Müzisyen kimliğinin yanında, yorumcu kimliği ile de sektöre 2015 yılında giriş yapan sanatçı ilk çalışması Yürüdüm şarkısını müzikseverlere sundu.

2017 yılında ise yönetmenliğini Yılmaz Erdoğan‘ın yaptığı “Tatlım Tatlım” filmi için soundtrack hazırlayan Ersay Üner, ”Tatlım Tatlım” şarkısı ile birlikte en az film kadar ilgi gördü ve uzun süre müzik listelerinde üst sıralarda yer aldı.

Yayınlandığı günden itibaren büyük ilgi gören İki Aşık şarkısını ise 2017 yılının Aralık ayında dinleyicilerin beğenisine sundu.

2019 yılında Nokta isimli mini albümünü yayınlayan Ersay Üner, çalışmalarına ara vermeden devam etmekte.

İlgili Yazılar

Comments are closed.

« »

cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys