Ece Seçkin

Oca 1 • • 1575 görüntüleme • Ece Seçkin için yorumlar kapalı

Müzik hayatına 3 yaşında piyano öğretmeni olan annesiyle birlikte başladı. Sadece piyano ve solfej üzerine müzik çalışmalarını sürdürürken, 1998 yılında girdiği konservatuvar sınavında, piyano bölümünü birincilikle kazandı. Müziğe olan tutkusunun yanı sıra Filiz Coşkuner’den bale dersleri alarak, yaklaşık 8 yıl kadar bale ve dans eğitimlerine devam etti. Lise yıllarında kendi kurduğu müzik grubunun solistliğini yapmaya başladı. Okul yıllarında katıldığı çeşitli müzik yarışmalarında dereceler alan Ece Seçkin, 2006 yılında Levent Arslan’dan özel şan dersleri almaya başladı.

2010 yılında, müziğe çok uzak bir tercih yaparak, Bahçeşehir Üniversitesi ‘Hukuk Fakültesi’ni kazandı. Hedefi, müziğin yanı sıra akademik alanda da başarı sağlamaktır.

2011 yılında Ozan Doğulu ile tanışması müzik hayatında dönüm noktası oldu.

2012 Temmuz ayına kadar süren 1.5 yıllık yoğun bir çalışma sonucunda, Ağustos 2012’de Doğulu Production markası ile Ozan Doğulu prodüktörlüğünde ilk albümü “Bu Ne Yaa!” yı çıkararak müzik dünyasına adım attı. Tüm aranjeleri Ozan Doğulu’ya ait olan albümün çıkış parçası “Bu Ne Yaa” Deniz Erten imzası taşıyor. Türkiye’de ilk defa 50 kişilik castın görev aldığı klibin yönetmenliğini ise Murad Küçük üstlendi. Vokal koçluğunu Cihan Okan’ın yaptığı albümde yer alan “Mahşer” ve “Canın Sağolsun” şarkılarının sözleri yine Doğulu ailesinden Ece Doğulu’ya ait.

Ece Seçkin, 2014 yılında “Şok Oldum” ile yeniden müzikseverlerle buluştu. Şarkının söz ve müziği Deniz Erten’e ait. Aranjesi ise Ozan Doğulu imzası taşıyor. Şarkıya Murad Küçük yönetmenliğinde klip çekildi. Video klip için 1 ay öncesinde dans provalarına başlayan Ece Seçkin’e klip çekimleri sırasında 4 dansçı ve 40 kişilik teknik ekip eşlik etti. 2013 yılında 40.sı gerçekleşen Altın Kelebek Ödülünü yapılan oylama sonucunda “En İyi Çıkış Yapan Bayan Sanatçı” dalında alarak müzik sektöründe en genç Altın Kelebek Ödülüne sahip isim oldu.

Ozan Doğulu’nun 130 BPM Moderato albümünde yer alan Hoşuna Mı Gidiyor adlı şarkısıyla yeniden çıkış yakaladı. Son çalışması Hoşuna mı Gidiyor ile Video Paylaşım Sitesi Youtube’ da 90.000.000′ dan fazla izlenme ile 2014′ ün en çok izlenen videoları arasına girdi. Video şuan totalde 175.000.000 izlenme ile Türkiye’nin gelmiş geçmiş en çok izlenen 2 nci videosudur. Henüz 23 yaşındayken çıktığı Hoşuna Mı Gidiyor turu ile 150’nin üstünde konser yaparak Türkiye ve Avrupa olmak üzere 1 yılda toplam 45 şehir gezdi.

Mayıs 2015’te Aman Aman adlı maxi single’ı yayınlandı.İlk klip Aman Aman’a geldi.Sözü ve müziği Ayşen & Kemal Şimşekyay’a ait. Şarkının aranjesi ise Ozan Doğulu tarafından gerçekleştirildi.İlk lokomotif şarkı Aman Aman’ın video klibi Murad Küçük tarafından İstanbul sokaklarında çekildi. Aman Aman E.P si için planladığı pembe saçlı imaj çalışması ile özellikle sosyal medyada ve basında büyük yankı uyandırdı. Albümde yine Ayşen & Kemal Şimşekyay imzası taşıyan Follow Me adında bir şarkı daha bulunuyor. Aman Aman ve Follow Me şarkılarının klipleri youtube da toplamda 100.000.000 dan fazla tıklanarak yeni bir rekora imza attı.

Ece Seçkin, yeni maxi single çalışması öncesi Mart 2016’da Kolpa grubuyla “Hoş Geldin Ayrılığa” düeti yaptı. Ardından Temmuz 2016’da Ozan Doğulu işbirliğiyle dünyaca ünlü şarkıcı Baby Brown’la “Wet” ismli ingilizce bir şarkı seslendirdi. Hemen ardından “Zamanım Yok” isimli yeni maxi single çalışmasını çıkarttı. İlk klip çalışması Temmuz 2016’da Adeyyo isimli şarkısına geldi. İkinci klip çalışmasını Olsun ismini taşıyan slow şarkısına Ocak 2017’de çekti.
Ağustos 2017’de Ozan Doğulu’nun 130 Bpm Forte albümünde seslendirdiği Sayın Seyirciler isimli şarkıya klip çekti. Murad Küçük yönetmenliğinde çekilen klip 3 ay gibi kısa bir sürede 57 milyon izlenme sayısına ulaştı.
2019 yılında Descemar Bueno feat. Ece Seçkin&El Micha?Enrique Iglesias – Nos Fuimos Lejos projesinde yer aldı.
14 Haziran 2019 tarihinde son teklisi Geçmiş Zaman’ı yayınlayan Ece Seçkin, çalışmalarına devam ediyor.

İlgili Yazılar

Comments are closed.

« »

cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys