MARSİS’TEN ALBÜM HABERCİSİ TEKLİ: ”YARİ”

Mar 19 • Bültenler, Marsis Bültenler, Marsis Haberler, Marsis Küpürler, Yazılı Basın • 461 görüntüleme • Yorum yok MARSİS’TEN ALBÜM HABERCİSİ TEKLİ: ”YARİ”

MARSİS’TEN YEPYENİ BİR TEKLİ!

MARSİS’TEN ALBÜM HABERCİSİ TEKLİ: ”YARİ”

Türk etnik rock müziğinin önemli temsilcilerinden Marsis, Nisan ayında yayınlanacak olan yeni albümü öncesi ”Yari” isimli yeni şarkılarını sevenleriyle buluşturdu.

Hopa yöresine ait Hemşin halk şarkısı olan Yari’nin düzenlemesi Marsis’e, mix’i Mehmet Uğur Memiş’e ve mastering’i ise Selim Sayari’ye ait.

Yepyeni şarkıları ile dinamik bir hava yakalayan Marsis grubu, dinleyicileriyle özlem giderecekleri bir projeye imza atıyor.

Kemençe ve tulum gibi Karadeniz’e özgü enstrümanların yanı sıra batı müziği öğeleri de kullanılarak oluşturulan etnik rock havası, Marsis’in Nisan ayında yayınlanacak olan yeni albümü için de sinyaller veriyor.

Marsis’in yeni şarkısı ‘’Yari’’ 6 Mart tarihinde Kalan Müzik etiketiyle tüm dijital platformalarda yerini alacak.

Bilgi:

2006 senesinden bu yana üç farklı albüm yayınlayan ve ilk albümleri “Marsis” ile başarılı bir çıkış yakalayan grup, Lazca, Hemşince, Gürcüce ve Megrelce söyledikleri şarkılarla genç neslin önemli temsilcilerinden biri haline dönüştü.

İkinci albümleri “Zamanı Geldi / Komoxtu Ora” ile dinleyici kitlesini genişleten Marsis, hem çevre hem de sosyal duyarlılığını arttırdığı birçok sayıda konser ve festivalde takipçileriyle buluşarak saygın bir yer edindi.

Ardından üçüncü albümleri Kiana’yı sevenleriyle buluşturan Marsis, 2017 yılında Eda Baba ile birlikte featuring yaptıkları Sarhoş isimli şarkılarını yayınladı.

Youtube Linki; https://www.youtube.com/watch?v=fe7jn34s4Y0

İlgili Yazılar

Comments are closed.

« »

cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys