Yaprak Sayar

May 7 • • 199 görüntüleme • Yaprak Sayar için yorumlar kapalı

Biyografi 

28 Aralık 1987’de Üsküdar’da doğdu.İlk, orta ve lise öğrenimini Üsküdar’da tamamladı.2003 yılında Üsküdar Musîki Cemiyeti’ne başladı.2003-2008 yılları arasında burada düzenlenen rutin konserlerde solist ve korist olarak yer aldı.

2004-2009 yılları arasında Serap Mutlu Akbulut yönetimindeki TRT Gençlik Korosu’nda Korist ve solist olarak yer aldı.

2005 yılında tam puanla İTÜ Türk Musîkisi Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümü’nü kazandı ve 2010 yılında mezun oldu.

2008 yılı Aralık ayından 2013 Aralık ayına kadar HABERTURK ekranlarında her Cumartesi gecesi yayınlanan gazeteci Murat Bardakçı’nın hazırlayıp sunduğu ‘Tarihin Arka Odası’ adlı programda solist olarak yer aldı.

2008-2015 yılları arası Cemal Reşit Rey Türk Müziği Topluluğu’nda solist ve korist olarak görev yaptı.

2013 yılı Haziran Ayından itibaren TRT Türk ekranlarında ’11 kahvesi’ isimli programda 3 yıl  solist olarak yer aldı.

2010 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Türk Din Musîkisi bölümü yüksek lisans programına başladı.2011-2015 yılları arası Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi lisans ve yüksek lisans öğrencilerinden oluşan hanımlar topluluğuna şan ve repertuar dersleri verdi.

Şu an da Bahçeşehir Üniversitesi BAU Art biriminin vokal atölyesinde Klasik Türk Musikisi repertuarı ve icra teknikleri dersi vermektedir.

2012 yılında Unesco’nun sponsorluğunda Itri yılına özel hazırlanan konser serisinin Paris’teki programında Akis Ensemble ile sahne aldı.

Bahçeşehir Üniversitesi’nin Roma’da açmış olduğu Türk Kültür Merkezi açılışında solo konser verdi.Konser bir dönem engizisyon mahkemesi olarak kullanılan ‘Palazzo Della Cancelleria’ da gerçekleşti.

7 Ekim 2013’te Beyoğlu Belediyesi ve Türk Musikisi Vakfı’nın düzenlemiş olduğu ‘Itri Klasik Türk Musikisi Ödülleri’ nde ‘Yılın En İyi Klasik Türk Musikisi Ses Sanatçısı’ olarak aday gösterildi. Yine aynı ödül töreninde Yılın En İyi Türk Musikisi projesi ödülüne layık görülen ‘Alaturka Records’ isimli oluşumda solist olarak görev yaptı.

4 Şubat 2014’te Washington Büyükelçiği’nde sürekli olarak düzenlenen ‘Ertegün Jazz Series ‘ kapsamındaki Coca Cola ve Bahçeşehir Üniversitesi sponsorluğundaki ‘East in Jazz Project’ in konserinde solist olarak yer aldı.

 

 

2015-2016 yılları arasında İTÜ TMDK’da öğretim görevlisi olarak repertuar dersleri verdi.

2015 Mart ayı itibariyle 5 ay kadar bir süre Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği korosunda misafir sanatçı olarak görev yaptı.

2015 yılı Haziran Ayında Constantinapole Ensemble ile Kanada’nın Montreal ve Toronto olmak üzere iki ayrı şehirde konser verdi.

2015 yılı haziran ayında açılan TRT Stajyer Ses Sanatçısı sınavını kazanarak 2015 Ekim ayında Trt Ankara Radyosu’nda göreve başladı ve şu anda da Trt İstanbul Radyosu’nda görevine devam etmektedir.

2016’da yayınlanan “İşte Benim Zeki Müren” isimli albüm projesinde “Zehretme hayatı bana canânım” dizeleriyle başlayan eseri seslendirdi. Bu projede yer alması münasebetiyle 2016 sonlarına doğru  “Magazin Gazetecileri Derneği”nin “Yılın En İyi Proje Albümü” ödülüne layık görüldü.

 

İlgili Yazılar

Comments are closed.

« »

cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys