KATARSİS X-TRA’NIN KONUĞU ÖZGE UZUN!..

Ağu 15 • Bültenler, Haberler, Kupürler, Yazılı Basın • 2599 görüntüleme • Yorum yok KATARSİS X-TRA’NIN KONUĞU ÖZGE UZUN!..

KATARSİS X-TRA’NIN KONUĞU ÖZGE UZUN!..

DURDURAMADIĞIM AĞLAMALAR YAŞADIM!

Birbirinden çarpıcı hayat hikayelerinin anlatıldığı ve uzman klinik psikolog Gökhan Çınar’ın hazırlayıp sunduğu Katarsis X-Tra programı, Türkiye’de engelli annesi olmak konusunu ünlü program sunucusu Özge Uzun ve engelli oğlu Dağhan ile işledi.

Sohbete Özge Uzun’un bir güç sembolü olarak görüldüğünü ve bu kadar güçlü durmasının kendisini yorup yormadığını soran Gökhan Çınar’a, yorulduğunu itiraf eden Özge Uzun sözlerine şu şekilde devam etti: ‘’Doğal bir reaksiyon veya benim kişiliğimden kaynaklı da olabilir. İnsanlar hiç bilmedikleri bir yola girdiklerinde, karanlığın içinde, bilmedikleri ve tatmadıkları duygularla karşılaştıklarında gardını alma durumuna geçiyorlar. O dönem de yani Dağhan doğduğunda benim gardımı aldığım dönemdi. Doğduktan henüz 40 gün sonra işe başladım. Burnum düşse eğilip yere almayacak bir dönem yaşadım ve sonra hepsi bana geri döndü. ‘’

‘’Hamileliğim bana gerçekçi gelmiyordu.’’

Özge Uzun, Dağhan doğduktan sonra çok uzun süre tanı koyulamadığı için uzun uğraşlar verilen dönemi ve Dağhan’ın özel durumunu; ”Doğduğunda fiziksel anormallikleri vardı. Kalça çıkığı, yapışık parmak, kas problemleri, kas kalınlaşması, kalbinde problem vardı ve ayakları bileğine yapışıktı, hiçbir eklemini oynatamıyordu. Çok belirgin ve farklı bir yüz yapısı vardı. Doğduğunda simsiyahtı. Bir süre yoğun bakımda kaldı. Dağhan’ın rahatsızlığının ise tam olarak hala bir tanısı yok.” sözleriyle anlattı.

Özge Uzun sözlerine; ‘’Hastanede Dağhan’ı getirdiler. Bir psikolog, kadın doğum uzmanı ve Volkan geldiler. Bir şeyler anlatıyorlar fakat hiç bilmediğim bir ülkede, hiç bilmediğim bir dilde tanımadığım insanlar bana bir şeyler anlatıyorlar gibiydi. Yaşayacak mı ölecek mi beni ne bekliyor soramıyorsun. Durduramadığım bir ağlama yaşadım. Gerçekten yok olmak istedim. O anı hiç yaşamamak istedim. Pişmanlıklarım bir bir sıralandı arkasından. İlk evliliğimden bir gebeliğim vardı o zaman çok gençtim ve eşim istemiyordu. Acaba o çocuktan dolayı mı cezalandırılıyorum diye düşündüm.’’ şeklinde devam etti.

”İnsanların ne kadar acımasız olduğunu gördüm”

Bir dönem bacakları ile gündeme getirilen ve o dönemde çok utandığını, mahçup olduğunu söyleyen Özge Uzun, o ben değilim noktasına geldiğini, şöhret denen şeyin ne olduğunu fark ettiğini dile getirirken şu sözleri sarf etti: ‘’İnsanların ne kadar acımasız olduğunu gördüm.

Uzman Klinik Psikolog Gökhan Çınar’ın hazırlayıp sunduğu ”Katarsis” her Perşembe 21.00’da Bana Göre Tv’de yayında!

İlgili Yazılar

Comments are closed.

« »

cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys