Işın Karaca’dan Türk Sanat Müziği Albümü

Şub 22 • Haberler, Işın Karaca Haberleri • 11594 görüntüleme • Yorum yok Işın Karaca’dan Türk Sanat Müziği Albümü

IŞIN KARACA’ DAN TÜRK SANAT MÜZİĞİ ALBÜMÜ

‘EY AŞKIN GÜZEL KIZI’

Albüm çıktığı ilk gün iTunes Türkiye listelerinde zirvedeki yerini aldı.

Arabesque I ve II ile satış rekorları kıran, projelerin kraliçesi Işın Karaca, gelenek haline gelen konsept çalışmalarına, klasik olmuş 11 Türk Sanat Müziği şarkılarından oluşan “Ey Aşkın Güzel Kızı” albümü ile devam ediyor. Bir daha bir araya gelmeyecek, raflarda unutulmuş, gün ışığına çıkmayı bekleyen şarkılar Seyhan Müzik etiketiyle müzikseverlerle buluştu. Albüm çıktığı ilk gün iTunes Türkiye listelerinde zirvedeki yerini aldı.

Türkiyenin en önemli ve özel kadın vokallerinden ‘Işın Karaca’ yepyeni albümü ‘Ey Aşkın Güzel Kızı’ ile ilgili ‘’ Bu şarkılar uzun yıllardır albümlerde yer almıyordu. Bestecilerin ve söz yazarlarının bana güvenip emanet etmesi benim için büyük bir şereftir.

Işın Karaca, yeni albümüyle özenle seçtiği Türk Sanat Müziği eserlerini yeni nesillere tanıtmak için yola çıktı.

Yeni nesile klasik olmuş bu şarkıları yeniden tanıtmanın heyecanının yaşıyorum.” dedi.

‘’Varış noktalara değil, yürüdüğüm yol ve biriktirdiklerim; bir müzisyen olarak en büyük görevim. Arabesque albümlerimizin başarısı bir tesadüf değildi, bizi büyüten bu dev eserleri yeni jenerasyonlara, elimizden geldiğince, anlatmaya ve yaşatmaya çalıştık.’’

Türk sanat müziği albümümüzü hazırlarken de aynı hassasiyeti gösterdik.

Ey aşkın güzel kızı;  bir bucuk yılda hazırlandı. Müzik direktörüm hem kardeşim hemde menajerim Akın Büyükkaraca albümün her aşamasında yanımda oldu.

Tüm düzenlemeler ‘’Selim Çaldıran’’ tarafından hazırlandı ve albüm tamamiyle akustik olarak kayıt edildi.

Son dönemlerde verdiği 38 kilo ile gündemden düşmeyen ’Işın Karaca’ fotoğraf çekimlerinde ‘Süleyman Demirel’in hazırladığı kreasyonu giydi ve ‘Lara Sayılgan’ tarafından  fotoğrafları çekildi.

Albümün ilk video klip çalışması  ‘ Deniz Akel’ yönetmenliğinde söz ve bestesi Yıldırım Gürses’e ait olan  ‘Bir Garip Yolcuyum ’’isimli şarkıya  çekildi .Video klipte 70’li yıllara bir selam çakarak Işın Karaca ve ekibi oyunculuk kabiliyetini sergiledi.

Işın Karaca’nın yepyeni ve yine çok ses getirecek albümü  tüm müzik marketler ve dijital platformlarda yerini aldı.

İlgili Yazılar

Comments are closed.

« »

cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys