BEYOĞLU BELEDİYESİ, 742. ŞEB-İ ARUS ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA İSMAİL ACAR ŞEB-İ ARUS SERGİSİ’NİN AÇILIŞINI GÖRKEMLİ BİR TÖREN İLE GERÇEKLEŞTİRDİ.

Ara 18 • Beyoğlu Belediyesi Haberler, Beyoğlu Belediyesi Küpürler, Kupürler, Yazılı Basın • 3266 görüntüleme • Yorum yok BEYOĞLU BELEDİYESİ, 742. ŞEB-İ ARUS ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA İSMAİL ACAR ŞEB-İ ARUS SERGİSİ’NİN AÇILIŞINI GÖRKEMLİ BİR TÖREN İLE GERÇEKLEŞTİRDİ.

irazakilogo

 

 

BEYOĞLU BELEDİYESİ, 742. ŞEB-İ ARUS ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA İSMAİL ACAR ŞEB-İ ARUS SERGİSİ’NİN AÇILIŞINI GÖRKEMLİ BİR TÖREN İLE GERÇEKLEŞTİRDİ. 

 

Beyoğlu Belediyesi, Hz. Mevlana’nın 742. Vuslat Yıldönümü’nde dünyaca meşhur Türk ressam, enstalasyoncu ve illüstrasyoncu İsmail Acar’ın eserlerinden oluşan İsmail Acar Şeb-i Arus Sergisi’nin açılışını 14 Aralık Pazartesi günü 18:30’da Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası’nda gerçekleştirdiği görkemli bir tören ile yaptı.

Büyük ilgi gören ve çok sayıda konuğa ev sahipliği yapan açılışa;  cemiyet hayatından;  Murat Cevahir, Sinem Yıldırım, Elif Dürüst, İzzet Çapa, Balçiçek İlter, Şirin Yalçın gibi  ünlü isimler katıldı.

Birleşmiş Milletler tarafından dünyada resim sanatından seçilen ilk Gönül Elçisi olan İsmail Acar’ın eserlerinden oluşan, İsmail Acar Şeb-i Arus Sergisi’nin açılışı ile başlayan tören, tüm dini cemaat liderlerinin katılımıyla Galata Mevlevihanesi’nde Mevlevi Pilavı programı ikramı ile devam etti. Program, özel olarak Beyoğlu Belediyesi tarafından 2. defa düzenlenen ve Galata Mevlevihanesi’nde gerçekleşen Sema Mukabelesi ile sona erdi.

Beyoğlu Belediyesi ‘nin ev sahipliğnde gerçekleşen törende konuşma yapan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ” Varlığı ile hala gönüller fetheden Hz. Mevlana’ya bin selam olsun. Hz. Mevlana bu coğrafyanın vicdanıdır. Sükunetlidir, imanı başka bir deyişle ”aşkı” sarsılmazdır. Bugün insanlığın ihtiyacı olan şey Hz. Mevlana’nın duruşudur. Bütün insanlığı bu duruşu anlamaya, dünyayı daha yaşanılır kılmak için samimiyetle çalışmaya davet ediyorum.” dedi.

  

Eserler, Hz. Mevlana’nın mısralarını, Divan-ı Kebir’i ve Mesnevi’yi adeta resmediyor.

742. Mevlana Celalettin Rumi Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri etkinlikleri çerçevesinde ziyaretçiler; Türkiye’den Birleşmiş Milletler gönül elçisi seçilen ilk ve tek sanatçı İsmail Acar’ın eserleri ile gönül iklimini görme şansı yakalarken, eserler aynı zamanda Hz. Mevlana’nın mısralarını, Divan-ı Kebir’i ve Mesnevi’yi  adeta resmediyor.

İsmail Acar Şeb-i Arus Sergisi 14 Aralık – 14 Ocak tarihleri arasında Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası Sergi Salonu’nda ziyaret edilebilir.

 

İsmail Acar - Habertürk Magazin İsmail Acar - Habertürk İsmail Acar - Hürriyet Kelebek 2 İsmail Acar - Hürriyet Kelebek İsmail Acar - Kayseri Haber 38 İsmail Acar - Sabah 2 İsmail Acar - Sabah 3 İsmail Acar - Sabah İsmail Acar - Star İsmail Acar - Tünaydın İsmail Acar - Yeni Söz 2 İsmail Acar - Yeni Söz

İlgili Yazılar

Comments are closed.

« »

cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys