Ufuk & Bahar Dördüncü

Mar 30 • • 1886 görüntüleme • Ufuk & Bahar Dördüncü için yorumlar kapalı

Büyük Fransız Piyanist, F.R. DUCHABLE, Ufuk ve Bahar Dördüncü üzerine “eksiksiz bir teknikle donatılmış, gayretli çalışan, bize canlı ve hayal gücü dolu yorumlar sunan iki piyanisttir.” diyor.


Ülkelerini müzikleri ile dünyanın birçok ülkesinde temsil ederek, dünyaca tanınan müzik eleştirmenleri tarafından her zaman çoşkuyla karşılanmışlar ve övgüye değer görülmüşlerdir. Kendilerinden Türkiye’nin Kültür elçileri olarak bahsedilen sanatçılar, 2007 yılında Prim’enfance ve Cercle de Grange adlı vakıf tarafından koruyucu anneler “marraine” olarak seçilmişlerdir. Bu çalışmalara aktif olarak devam edeceklerdir.

Ufuk ve Bahar Dördüncü’de uzun zamandır birlikte olmanın sağladığı uyum ve buna eklenen sıra dışı tekniğin büyüsü hemen hissediliyor. Fransız müziği ile olan özel ilişkilerinde H. Datyner, D.N’Kaoua, E. Vercelli ve Vlado Perlemutter ile tanışmalarının rolü büyüktür. F.R. Duchable ise onların gençlik dönemlerinden başlayarak her iki sanatçının yeteneklerine olan inancını sürdürerek, yakından ilgilenmiştir.

Sanatçıların, Ankara, Cenevre, Saragosse, ve Paris ödülleri, müzik yaşamlarının büyük bir parçası. Tüm bu yapısal bütünlüğü dünyanın önde gelen prestijli konser salonlarının deneyimi ve P. Boulez, T. Strugala, Z. Nagy, A. Jordan, A. Schwinck, P. Rophé, Rickenbacher, gibi şeflerle olan çalışmaları pekiştirmiştir. Ayrıca, Cenevre’de Victoria Hall, Lyon’da Salle Moliére, New York’da Merkin Hall Brezilya’da Uluslar Sarayı, Stuttgart’da Liederhalle, Düsseldorf’da Wittgenstein Sarayı v.s. ayrıca Peter Ustinov, H.Holliger, M. Bourge, S. Schick v.s. gibi büyük sanatçılarla olan ortak çalışmalarını da ekleyebiliriz.

Amadeus, Archipel, Schubertiade, Ars Musica Strasbourg, Fontainbleau Paris gibi Avrupa’daki festivallerin yanısıra Japonya’da Akoyishidai ve Türkiye’de İstanbul, İzmir ve Ankara’da düzenlenen müzik festivallerine katılmışlardır.

Ufuk ve Bahar Dördüncü, Ensemble Contrechamps, Bilkent orkestrası,Tokyo Senfoni, Cenevre Oda Orkestrası, Ankara, Istanbul, İzmir Devlet Senfoni Orkestraları gibi taninmis orkestralar tarafından düzenli olarak davet edilen uluslararası üne sahip iki sanatçı.

2006 yılında, 4 El için Fransız muziğini “Rendez-Vous Avec l’Enfance” isimli albümle piyasaya cıkarttıkları CD buyuk sükse yaptı ve başarılarının devamında rol oynadı. 2 piyano ve 2 perküsyondan oluşan Makrokosmos isimli quartetin son çalışması, Hat-Hut prodüksiyon firması tarafından 2007 yılı sonu itibari ile dinleyenlerin beğenisine sunulacak. Bu çalışmada özellikle kendileri için Stefano Gervasoni tarafından bestelenmiş bir eser de bulunuyor.

Kaynak : Ufuk & Bahar Dördüncü

İlgili Yazılar

Comments are closed.

« »

cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys