Mehmet Okonşar

Mar 30 • • 1981 görüntüleme • Mehmet Okonşar için yorumlar kapalıİstanbul’da doğan sanatçı, müzik eğitimine Ankara Devlet Konservatuarında, Prof. Nimet Karatekin ve Prof. Necil Kazım Akses ile başlamış ve Devlet Bursu ile Brüksel Kraliyet Konservatuarında sürdürmüştür.

1981 yılında, Brüksel Kraliyet Konservatuvarının “Premier Prix” diplomasını alan Okonşar, aynı yıl ünlü Belçikalı piyanist J.Cl. Vanden Eynden’in  solist piyanist yetiştirme amacı ile kurduğu “Avrupa Yüksek Müzik Eğitim Merkezi”ne yüzlerce konservatuar öğrencisinin arasından seçilen dört yetenekten biri olmuştur.

1986 yılında, aynı kurumda Yüksek Piyano Diplomasını Birincilikle (“Diplome Supérieur de Piano” “Avec La Plus Grande Distinction-Premier Nommé”) alıp, kompozisyon ve orkestrasyon dallarında da, ünlü besteci Jacqueline Fontyn ile ihtisas yaparak, 1989 yılında bu branşlardan da üstün başarı ile mezun olmuştur.

Günümüzde yaşayan en büyük piyanistlerden biri olan Alexis Weissenberg’in seçtiği sekiz stajyerden biri olarak İsviçre’de bu büyük usta ile çalışmıştır.

Okonşar pek çok uluslararası piyano yarışmalarına katılarak, Avrupa ve Amerika’da dereceler almıştır.

Kaynak : http://www.okonsar.com/index.html

İlgili Yazılar

Comments are closed.

« »

cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys