Laila Orient

Mar 30 • • 2246 görüntüleme • Laila Orient için yorumlar kapalı

Prodüktörlüğünü Ercan Saatçi nin yaptığı “LAILA ORIENT” Türkiye ile aynı anda 8 ülkede satışa çıkıyor.

Müzikte oryantalizmin ağırlığını hissettirdiği ve doğu kültürünün müzik dünyasındaki üstünlüğünü kanıtladığı ve trend haline geldiği şu günlerde Avrupa ve Türkiyede müzik dünyasına yeni bir kan geliyor.

DÜNYANIN EN ÖNEMLİ KLÜPLERİNDEN BUDDHA BARIN İSMİNE HAZIRLANAN VE OLDUKÇA POPÜLER OLAN ALBÜMLERİNE TÜRK RAKİP…”LAILA ORIENT”

Mirkelamda Bu Albümle Avrupada Boy Gösterecek…

Mirkelam ın son albümünün isim ve çıkış şarkısı olan, yüzyılın en güzel aşk şarkılarından biri “Unutulmaz” ın Fransızca versiyonu ilk kez “LAILA ORIENT” albümü aracılığı müzik severlerle buluşuyor. Fransızca sözlerin büyüsü ve Mirkelamın mükemmel bestesi “Unutulmaz” “Inoubliable” olarak Avrupalılar a bu albüm aracılığı ile duyurulacak.

Husan “LAILA ORIENT” için Türkiye ye geliyor…

Tüm dünyada ve ülkemizde de son günlerde çok popüler olan “Husan” ise geceye katılarak bir performans sergileyecek. Hollandalı 2 aranjörün yaptığı “Husan” şarkısının ülkemizde ve dünyada bilinen remixinin de yaratıcıları olan “Bhangra Knights Vs. Husan” gecede yerini alacak. Tüm yaz tüm eğlence mekanlarının favorisi olan Husanı müzik severler “LAILA ORIENT” albümünün tanıtım gecesinde canlı olarak dinleyebilecekler.

Arap müziğinin yeni gözdesi Elissa nın satış rekorları kıran son albümü “Ayshalak”dan, “Baada” “LAILA ORIENT” albümünde kıvrak melodisi ile yerini alıyor.

Ayrıca Musa Göçmenin “Sufi” ve “The End” şarkıları ile daha önce Levent Yüksel in yorumladığı Paca de Lucia bestesi olan Tuana nın enstürmantal oryantal versiyonu “Palenque” “LAILA ORIENT” de yer alan 17 şarkıdan birkaçı…

Bir Çok Ünlü Müzisyenin ve Şarkının Yer Aldığı Albümde Ayrıca Sadece Bu Albüm İçin Yapılmış Şarkılar da Yer Alıyor… Ercan Saatci, “Budha Bar”, “Nirvana” gibi albümlerle, Laila Orient arasındaki en büyük farkın o özel şarkılar olduğunu belirtiyor.

Dünyanın en önemli complation albümlerinden olan Buddha Bar, Nirvana, Sofitelin albümlerinde konsepte uygun dönemin popüler şarkıları bir araya toplanırken “LAILA ORIENT” de yer alan 17 şarkının 8i sadece bu albüm için yapılan parçalardan oluşuyor.

“LAILA ORIENT” albümünde Mirkelam, Musa Göçmen ve Ercan Saatçi nin şarkılarının yanı sıra son günlerde Peugeot reklamıyla ünlenen “Husan”ın kendisiyle aynı ismi taşıyan şarkısı da reklamda kullanılan versiyonu ile yer alıyor.

Ercan Saatçi albümün prodüktörlüğünü yaparken müzik direktörlüğünü de üstlenerek “LAILA ORIENT” için “Secret Of Laila”, “Under The Bridge”, “Wind Of The East” gibi bir çok yeni şarkıya da imza atarken,klasiklerinden “Hasret” şarkısı da yepyeni düzenlemesi ve enstürmantal versiyonu ile albümdeki yerini aldı.

Türkiye ile aynı anda Dünyada da piyasaya çıkacak olan “LAILA ORIENT” albümü için 28 Temmuz 2003 pazartesi günü Laila da tanıtım gecesi düzenlenecek. Bu geceye albümde şarkıları yer alan sanatçı ve müzisyenlerin yanı sıra müzik dünyasının ünlü isimleri de konuk olarak katılacak. Ayrıca Dubai, Japonya, İsrail, Yunanistan, Fransa, Rusya, İspanya ve İtalyanın büyük plak şirketlerinin yetkilileri albümün yapımcı firması DMC nin misafiri olarak geceye katılacaklar.

Gecenin asıl sürprizi ise Laila nın çeşitli yerlerinde yer alacak 100e yakın dansözün albümün konseptine uygun oryantal dansları ile konukların arasında yer alacak olmaları. Ayrıca denizin ortasına kurulacak olan dev platformda özel dans ve müzik gösterileri lazer show ve havai fişek gösterileri ile tamamlanacak.

Albüm İçeriği

1. Longing
2. Secret Of Laila
3. Baada
4. Intra Omni
5. Moonlight at Laila
6. Inoubliable
7. Husan
8. Alfi Leila Wileila
9. Rhythm of The Laila
10. Palenque
11. Sufi
12. Turkish Meditation
13. Aala Hisbi (part1)
14. Aala Hisbi (part 2)
15. Wind of The East
16. Under The Bridge
17. The End

 

Kaynak : D&R

İlgili Yazılar

Comments are closed.

« »

cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys