Gökhan Tepe

Haz 4 • • 236 görüntüleme • Gökhan Tepe için yorumlar kapalı

GÖKHAN TEPE

8 Şubat 1978 yılında İstanbul’da doğdu. İlköğrenimini Yeşilyurt Hamdullah Suphi Tanrıöver İlköğretim Okulu’nda tamamladı. Ardından müziğe olan ilgisini fark eden ailesinin teşvikiyle İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı sınavlarına girdi. Sınavları kazanan Tepe ortaokul, lise ve üniversite eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı çalgı bölümünde tamamladı. Sanatçı,  Haliç Üniversitesi Konservatuar Bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Gökhan Tepe ilk bestesini ortaokul yıllarında yaptı ve müzik sektörüne o tarihten itibaren besteler kazandırmaya devam etti.

1996 yılında yapımcılığını İskender Ulus’un prodüktörlüğünü Uğur Başar’ ın üstlendiği “Çöz Beni” adlı ilk albümüyle profesyonel müzik hayatına adım attı. Albümde yer alan, sözü kendisine  bestesi Erdem Kınay’a ait olan “Dönmem” adlı şarkısı o yıllardan günümüze, unutulmazlar arasında yerini aldı. Sanatçı, Uğur Başar ve Erdem Kınay’ın aranjmanlarından oluşan “Çöz Beni” albümünün tanıtımını; Dönmem, Bayıldım, Aşk Belası, Zor Gelir ve Çöl Çiçeğim’ e çektiği 5 kliple tamamladı.

1999 yılında Selim Çaldıran ve Cenk Eroğlu’nun aranjörlüğünde hazırladığı “Canözüm” adlı albümünü müzik severlerle buluşturdu. Bu albümde  kendi söz ve bestesi olan “Canözüm” ün yanı sıra, Cenk Eroğlu’ na ait “Seni Bana Vermediler”, Barış Aryay ve Sementa imzaları taşıyan “Sevmeler Yasak Bana”  isimli sevilen şarkılar yer aldı. Gökhan Tepe bu albümünde Aşık Veysel’in  “Kara Toprak” adlı eserini,  Selim Çaldıran’ın modern aranjmanıyla harmanlayarak  müzikseverlerin  beğenisine sundu.

2000 senesinde  kariyerine oyunculuğu da ekleyen Gökhan Tepe yapımcılığını Osman Yağmur Dereli’nin üstlendiği yönetmenliğini ise Ümit Efekan’ın yaptığı ve 33 bölüm yayınlanan “Benim İçin Ağlama” adlı dizide Fatma Girik’in oğlunu canlandırdığı rolüyle başrolleri paylaştı.

2002 senesinde “Belki Hüzün Belki De Aşk”  adlı albümünü müzikseverlerle buluşturan sanatçı “Annem”, “Ben Delinin Biriyim” ve “Tanrım Affeder mi?” gibi hitlerin söz ve müziklerine imzasını attı.

Dört yıllık ayrılığın ardından 2006 yılının Temmuz ayında “Yürü Yüreğim” adlı albümle profesyonel sanat yaşantısının 10. yılında zirvedeki yerini sağlamlaştıran Tepe, aranjörlüğünü Erhan Bayrak Mustafa Ceceli ve Barış Özesener’ in üstlendiği bu albümde,  “Yürü Yüreğim”, “İnsanoğlu”  “Gel Aşkım” ve “Kaçkere” adlı şarkılarını kliplendirdi. Albümde sözü Hakkı Yalçın’a ait olan “Evire Çevire” adlı şarkının dizeleri dışında tüm söz ve müzikler sanatçının kendi imzasını taşımaktadır.

Müzik çalışmaları devam ederken oyunculuk adına gelen teklifleri de değerlendirme fırsatı bulan Gökhan Tepe,  Show TV de yayınlanan “Maçolar” adlı dizide Burhan Öçal ve Özlem Tekin’le başrolleri paylaştı.

Maçolar’ın ardından Kanal D’ de yayınlanan ve başrollerini Ece Uslu, Burcu Kara ve Sinan Sümer’le birlikte paylaştığı yönetmenliğini Hilal Saral’ın üstlendiği 51 bölüm sürecek olan Elveda Derken adlı dizide doktor Ateş rolüyle yer aldı. Elveda Derken’ in Ortadoğu ve Arap Ülkelerinde yayın yapan televizyonlarda yayınlanmasının ardından bu bölgelerde yoğun ilgi gören Gökhan Tepe 2008 yılı sonlarında başladığı yeni albüm hazırlıklarını tamamlayarak 5. albümü “VUR” ile müzikseverlerin karşısına çıktı. Gökhan Tepe bu albümde ilk kez prodüktör sıfatıyla yer aldı. Erhan Bayrak ve Barış Özesener’ in aranjörlüğünde hazırladığı albümünde Uğur Başar ve Serdar Aslan’ın birer şarkısı yer aldı. Albümün hitleri arasında sanatçının kendi imzasını taşıyan “Vur” ve Serdar Aslan imzalı “Çok Özlüyorum Seni” 2008-2009 yıllarında müzik listelerinde en üst sıralarda yer aldı. Sanatçı bu albümüyle birlikte ilk kez Ortadoğu ve Amerika’da konserler verdi.

Gökhan Tepe’nin müzik kariyerindeki ilk single çalışması olan “Birkaç Beden Önce” 2010 Kasım ayında müzikseverlerin beğenisine sunuldu. Sözleri Şebnem Sungur, bestesi Gökhan Tepe imzası taşıyan “Birkaç Beden Önce” adlı single da “akustik” ve “clup By RAK” versiyonları yer aldı. Sony Music Turkiye etiketiyle çıkan single Türkiye genelindeki ulusal radyo ve müzik kanallarının listelerinde uzun süre liste başı oldu. Kariyerinin 15.yılındaki 6.albümü “Aşk Sahnede” yi  Sony Music Türkiye etiketiyle çıkartan Gökhan Tepe, Erhan Bayrak ve Barış Özesener gibi başarılı aranjörlerle çalıştı. 2011 mayıs başı müzik marketlerdeki yerini alan albümün ilk klibi sözü bestesi Gökhan Tepe’ye ait olan “KIRMIZI HALI” isimli şarkıya çekildi.

2011 yılında Aşk Sahnede albümünü çıkardı. “Kırmızı halı”, “Yalan Olur”, “Söz” gibi şarkılarına klip çekti.

2012 yılında yine prodüktörlüğünü üstlendiği yedinci albümü “Kendim Gibi”yi 14 Aralık 2012’de yayınladı. Albümde “Tanrım Dert Vermesin”, “Üç Kelime”, “Adı Aşk Olsun” ve “Veda Makamı” şarkılarını kliplendirdi. Ebru Gündeş’e verdiği bestesi “Beyaz” ilk kez bu albümde Gökhan Tepe tarafından seslendirildi.

Sanat hayatı boyunca bestelediği 100’ü aşkın eseri kendi albümlerinin yanı sıra farklı albümlerde de yer alan Gökhan Tepe, 2014 yılının sonlarına doğru “Gelsen De Anlatsam” şarkısını dinleyicilerle buluşturdu. Bu şarkı iki ay boyunca resmi radyo analiz raporlarına göre 1 numarada kalarak büyük bir başarı elde etti.

Gökhan Tepe, 14 Şubat 2015’de sevgililere özel şarkısı “Sonsuza Kadar” ile dijital müzik platformları üzerinden dinleyicilerle buluştu.

2015’in Mart ayında ise, müzik kariyerinin sekizinci albümü olan “Seninle Her Yere” yayınlandı.  Bu albümden ”Gelsen De Anlatsam”, ”Kader”, “Günahın Bende” ve “Seninle Her Yere” şarkılarına video klip çekti.

Sevilen sanatçı, Kasım 2017’de sözü ve müziği Serdar Aslan’a ait olan “Sevda Çocukları” single’ını Ayla Çelik, Beyazıt Öztürk, Hakkı Yalçın ve Serdar Aslan’ın da rol aldığı bir video kliple dinleyicilerle buluşturdu.

İlgili Yazılar

Comments are closed.

« »

cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys