Gökçe Kılınçer

Eyl 6 • • 169 görüntüleme • Gökçe Kılınçer için yorumlar kapalı

Londra merkezli sanatçı, ilk kez 2014 yılında “Aşk Beni Bulunca” ile müzikseverlerle buluştu. 2016 yılında birinci stüdyo albümü olan “Kalbimde İzi Var” ı yayımladı.

Gazi Üniversitesi İşletme bölümünde okurken, Metropolitan Üniversitesi’nden kazandığı bir burs sonrasında kendini Londra’da bulan Gökçe Kılınçer, Ankara doğumlu olup, kısa bir süreliğine geldiği bu şehrin çok kültürlü tınılarından etkilenerek, Londra’da yaşama kararı aldıktan hemen sonra, müzikte kendini yetiştirmeye ve profesyonel anlamda müzikle ilgilenmeye başlamıştır.

Kuzey-doğu Londra’da, Hicaz’ın kurucularından biri olan (yardımsever bir müzik yapım ve ses kayıt stüdyosu) Gökçe Kılınçer, ( 2014-2018 Dokuzsekiz Müzik)

”Aşk Beni Bulunca“ 2014, “O Beni Bilmez” 2015, “Güneşin Kızkardeşi” 2015 teklileri yayımlanır yayımlanmaz , geniş bir dinleyici kitlesi oluşturmaya başlamış ve ilk stüdyo albümü  “Kalbimde İzi  Var”  ile büyük bir başarı yakalayarak,  Mart 2016’da iTunes satış listelerinin en üst sıralarında yerini almıştır.

2017 yılında  “Aşk Beni Bulunca” & “ Güneşin Kızkardeşi”, “Cesur ve Güzel” & “Arkadaşlar İyidir” dizilerinde tam süre yayınlanarak,  “Kalbimde İzi Var” albümünü yeniden listelere taşımış ve albüm haftalarca zirvedeki yerini korumuştur.

Nostaljik soundu ve kendine has şarkı yazma/söyleme biçimi ile geçmişteki sesleri anımsatan sanatçının Türkçe Retro-Pop’un simgesi olarak görülmesi sürpriz değil.

Gökçe Kılınçer müziği, görünümünden bu yana, bir çok müzisyene ilham vermiş, ana akım TV serilerinde yerini almış, radyo dalgalarında dolaşmış ve kulüp ortamlarında coverlanmıştır.

İkinci stüdyo albümünü, 2018 Aralık ayında sunmaya hazırlanan sanatçı, iki yıl süren sessizliğinin ardından, albümünden hemen önce, yeni çalışmalarını unutulmuş bir ses formatı olan 45’lik plak olarak piyasaya sürüyor.

Uzun süren sessizliği sorulduğunda, hayat ve müzik hakkında biraz düşünmek için zaman ayırdığını, şimdi ise beyaz Fender Mustang’ı ile geri döndüğünü söyledi.

Yani, onun kayboluşunu merak ediyorsan, daha fazla merak etme.

Gökçe Kılınçer 14/09/18 tarihinde sevenlerine randevu veriyor!

 

İlgili Yazılar

Comments are closed.

« »

cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys