Funda

Haz 5 • • 1848 görüntüleme • Funda için yorumlar kapalı

Funda Biyografi

Ankara’lı bir ailenin 2. çocuğu olan Funda Kılıç, 1988 İzmir doğumludur. Altı aylıkken, ailesinin Belçika’ya göç etmesiyle birlikte, bu ülkenin Antwerpen şehrinde büyümüştür.

Belçika’da düzenlenen bir party’de, kıvrak dans hareketleri ve göz kamaştırıcı güzelliğiyle etrafındakileri büyüleyen Funda, gecenin organizatörü DJ Şahin tarafından keşfedilmiştir. Şahin, günümüzde hala Funda nın yurt dışı danışmanıdır.

Sesinin de mükemmel olması, henüz 19 yaşındayken Grup Reyting projesine katılıp, profesyonel olarak müzik dünyasına adım atmasını sağlamıştır.

Grup Reyting’in çıkış parçası olan “Birini Bıraktım”in klibi, internet ortamında milyonlarca defa izlenince, grubuyla birlikte kendisini bir anda Türkiye’de bulan Funda, Beyaz Show dahil bir çok önemli TV ve radyo programına konuk olmuştur.

İngilizce şarkı söyleme yeteneği de bulunan Funda, hoş görüntüsü ve farklı ses rengiyle hem izleyenleri hem de dinleyenleri etkileyen sanatçılardan biridir.

İyi derecede İngilizce, Flamanca ve Türkçe konuşabilmekte, ayrıca kendisini rahatlıkla Fransızca ve Almanca ifade edebilmektedir.

Şu an kendi solo albümüne de hazırlanan Funda, ilk single olan “Stand Up” isimli şarkısı Belçika’nin başarılı plak şirketi BIP Records etiketiyle 2011 Eylül ayında piyasaya sürüldü. Şarkı bir çok radyo listelerinde birinci sıraya kadar yükseldi. Klibi ise bir kaç gün içinde yüz bin hit sayısını geçti. İkinci single çalışması “City Girls”in ardından üçüncü single “Kiss Me” çıkmak üzere.

2011 Ekim sonu, Funda İstanbul’da GNL Records ile sözleşme imzalayıp, türkçe albüm için anlaştı. Albümün aranjörü ise İskender Paydaş. Ekim 2012’de albüm ilk single şarkısı “Boşver”‘ ile piyasaya sürüldü. Bu çalışmanın sürpriz düeti ise İskender Paydaş. Şarkının klibi Amsterdam’da Hollanda’lı yönetmen Svenno Koemans (Pixel Heaven) tarafından çekildi.
Ayrıca Funda, Penti’nin yeni yüzü olarak, markanın yeni tv reklamının baş kahramanı.
“Moda” albümü

İskender Paydaş prodüktörlüğünde hazırlanan Türkçe albüm, 6 şarkı ve 3 farklı versiyon ile birlikte toplam 9 parçadan oluşuyor. GNL Entertainment etiketiyle 2012 yılında yayınlanan albümün İlk klip çalışması albümün çıkış şarkısı olan Boşver’e Amsterdam’da Hollanda’lı yönetmen Svenno Koemans tarafından çekildi. Şarkının sürprizi ise İskender Paydaş ile yapılan düet. Klip müzik kanallarında yayınlanmaya başladı.
İnternet sayfaları
http://www.fundaworld.com
http://www.facebook.com/fundakilictr
http://www.twitter.com/fundaofficial
http://www.youtube.com/fundaworldofficial

İlgili Yazılar

Comments are closed.

« »

cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys