Elif Nun ‘Tuana’

Şub 26 • • 2011 görüntüleme • Elif Nun ‘Tuana’ için yorumlar kapalı

 

TÜRKİYE’NİN BUİKA’SI “ELİF NUN”

MÜZİK DOKTORU ELİF NUN’UN EFSANE ŞARKI “TUANA” YORUMU SES GETİRİYOR.

Müzikal kariyerine solistlik, bestecilik, vokal koçluğu, sayısız ses getiren proje ile devam eden ve müzik üzerine çalıştığı akademik kariyerine son dönemde “Doktor” ünvanını da ekleyen Elif Nun, Türk pop tarihinin en önemli şarkılarından “Tuana” ile yorumculuğunun gücünü ortaya koydu.

Sözleri Sezen Aksu’ya müziği Paco De Lucia’ya ait “Tuana”, Mert Ali İçelli düzenlemesi ve Elif Nun’un benzersiz yorumu ile yeniden hayat buldu. Özellikle yayımlandığı ilk günden günümüze kadar etkisini katlayarak devam ettiren “Tuana” ve Türkiye’nin sayılı seslerinden Elif Nun, müzikal doyumun zirvesinde karşımıza çıktı.

Çağdaş Dünya Müziği’ne imza atan Buika ile benzerliği dikkat çeken Elif Nun, Türk müzik sektöründeki kendine has yorumu, nağmeleri ve müzik üzerine yaptığı çalışmalar ile dikkat çeken akademisyen bir müzisyen olarak yoluna devam ediyor.

“Video klipsiz de oluyor.”

Henüz “Tuana”ya video klip çekmeden özellikle radyolar ve sosyal medyadan ilerleyen müzik doktoru Elif Nun, yorum ve şarkının gücü ile video klip olmadan da şarkıların yerinin bulabileceğinin ispatı bir projeye de imza atmış oldu.

Elif Nun, yeni şarkısının görselleri için Alexander Kokoskeriya‘nın stil danışmanlığında, fotoğrafçı Boğaç Dalkıran’ın objektifine poz verdi. Dişiliğin ön planda olduğu çekimlerde şarkının etnik havası ile uyumlu kostümler ve mekanlar kullanıldı.

 

 

İlgili Yazılar

Comments are closed.

« »

cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys