Chillorient

Mar 30 • • 1822 görüntüleme • Chillorient için yorumlar kapalı

Doğunun egzotizmi, batının yenilikçiliğiyle
Herkesi bambaşka bir yere götürecek
Yepyeni bir tür ve albüm
“Chill Orient”

“Doğunun egzotizmi ve batının yenilikçiliği bir çok müzik türüne ve şarkıya ilham vermiştir. İsmi de bana ait chill orient tarz olarak işte bu şekilde tarif edilebilir. Çok sevdiğim orientizmin yeni müzik türleriyle birleşmesinin kaçınılmaz olduğunu düşündüğümden bu yeni müzik akımının daha çok yaygınlaşması en büyük hayalimdir. Çok geniş bir yelpazesi olan Türk Müziğinin ve enstrumanlarının, Batıdaki her tür müzik ile buluşması beni bir müzisyen ve besteci olarak çok heyecanlandırmıştır. Siyasetlerin ve politikaların yapamadığını müziğin yapması ise müziğin gücüdür.”

Diyen Ercan Saatçi, bu albümle ilgili bir yılı aşkın bir çalışma süreci geçirdi. Dünyanın birçok ülkesinde Virgin Recordslarda international chartlarda 1 numaraya kadar yükselen “laila orient by saatchi” den sonra “chill orient” müzik dünyasında çok kullanılan bir kavram olarak yerini alacak. Özellikle Ülkemizin dışında çok büyük ilgi gören bu tür albümlerin Türkiyedeki müzik severlerin de ilgisini çekeceğini umut ediyoruz.

Albümde birbirinden değerli virtüöz ve enstrumanistlerle çalışıldı. Aynı zaman da sesleriyle de eşlik eden yorum üstadlarının yer aldığı chill orient by saatchi, önümüzde ki haftadan itibaren müzik marketlerdeki yerini alacak.

Albümdeki şarkılar;

Chill orient by saatchi

1-Chilli
2-Im waiting forever
3-From heaven
4-Meyan “refrain”
5-Last symphony of baghdat
6-Pearl of heart “just watch the beirut”
7-Destiny
8-Funk of shark “the east”
9-Dünya “the world”
10-Opening
11-The tide
12-Teardrops of asia
13-Hayyam “for omar hayyam”
14-Germir bağları”traditional turkish folk song”
15-Pera palas “historical hotel in İstanbul”
16-Your face

Kaynak : http://www.dr.com.tr/muzik/miracle-lounge-chillorient-vol1/yabanci-albumler/electronica/chillout/urunno=0000000241780

İlgili Yazılar

Comments are closed.

« »

cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys wholesale jerseys